O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 1 lutego 2024 roku

1 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Pismo krąży po UM, Korona czeka na pieniądze, jest nowy dyrektor ARiMR, rzecznik NFZ też jest nowy. Nasze podsumowanie dla Was  – 1 lutego 2024 r.

Pismo krąży po ratuszu
Urząd-Miasta-Kielce
Pracownicy Urzędu Miasta w Kielcach proszą o podwyżki.
Fot. archiwum

Pracownicy Urzędu Miasta w Kielcach proszą, żeby chociaż część z 4 mln zł dla Korony SA przeznaczyć na ich podwyżki

– donosi wyborcza.pl.

Pasjonatów piłki nożnej wywyższa się, stawiając ich pasję nad godne życie rodzin pracowników miejskich podmiotów

– napisali pracownicy ratusza.

Pismo, w wersji bez podpisów, z nagłówkiem związków zawodowych krąży wśród urzędników kieleckiego magistratu. Dokument podpisany został przez cztery osoby ze Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Miasta Kielce trafił m.in. do prezydenta miasta oraz radnych. Na najbliższej sesji – 8 lutego – Rady Miasta Kielce ma zapaść decyzja o dokapitalizowaniu klubu kwotą 4 mln zł.

Nowy dyrektor ARiMR
piotr-zołądek-ARiMR
Piotr Żołądek.
Fot. pslswietokrzyskie.pl

Piotr Żołądek został nowym dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach. To były członek zarządu województwa świętokrzyskiego IV i V kadencji, wicewojewoda świętokrzyski w latach 2008–2010, samorządowiec związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Na stanowisko wskazał go Czesław Siekierski, Minister rolnictwa – też z PSL. Zastąpił na stanowisku dyrektora Agencji i Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach Józefa Cepila.

Nowy rzecznik świętokrzyskiego NFZ

Agnieszka Białas-Sitarska została rzecznikiem świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Zastąpiła na stanowisku Beatę Szczepanek, która w listopadzie 2023 roku odeszła na emeryturę. Szczepanek rzeczniczką instytucji była ponad 15 lat.

Do zadań nowej rzecznik będą należały oczywiście kontaktu z mediami, ale także prezentacja i promocja działań świętokrzyskiego oddziału funduszu – wymienia Marzena Nosek.

Białas-Sitarska to była dziennikarka TVP3 Kielce. Zajmowała się głównie tematyką ochrony zdrowia.

Bezpłatne badania już w sobotę
Świętokrzyskie-Centrum-Onkologii
Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.
Fot.onkol.kielce.pl

W najbliższą sobotę (3 lutego), Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Napisaliśmy o tym tutaj.

Zobacz koniecznie

O tym się mówi