W świecie sportu: O krok od Final4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej

10 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce grają w 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej za sobą. Dzisiaj ich rywalem był zespół Port Service Wybrzeże I Gdańsk.

Przypomnijmy. Młodzi zawodnicy z Kielc na turniej 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej pojechali do Lubina. Ich rywale w walce o awans do czwórki najlepszych drużyn w kraju to zespoły Orlen Wisła Płock, Port Service Wybrzeże I Gdańsk i gospodarze SMS Zagłębie I Lubin. Awans do Final 4 wywalczą dwa najlepsze zespoły.

W drugim turnieju 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej, w Zabrzu, grają SPR Górnik Zabrze, Gwardia Opole, KS AZS AWF Warszawa i MTS Kwidzyn.

Drugie zwycięstwo

Po wczorajszym triumfie na zespołem Orlen Wisły Płock dzisiaj juniorzy z Kielc grali z bardzo mocnym zespołem Port Service Wybrzeże I Gdańsk. I znów emocji i walki. I po raz kolejny nasi juniorzy okazali się lepsi. Warto wspomnieć, że znakomite zawody rozegrał bramkarz kieleckiego zespołu Jakub Solnica. Ale brawa należą się wszystkim zawodnikom.

KS-VIVE-Junior
Młodzi zawodnicy z Kielc są o krok od Final4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej.
Fot. Ewa Osuch

Tak świętowali drugie zwycięstwo w turnieju zawodnicy KS VIVE. Spójrzcie niżej.

Film: Ewa Osuch

Wyniki – 1/4 MPJM gr. N – Lubin

10 lutego 2024 r.

Port Service Wybrzeże I Gdańsk  – KS VIVE Kielce 34:36 (12:17)

KS VIVE: Solnica, Łapot, Trela 6, Latosiński 5, Stawowy 1, Osuch 2, Pakaszewski 5, Malarz 4, Olczyk 9, Sęk 1, Augustowski 2, Janus, Kuśnierek, Smysło 1, Tobera, Michalczyk. Poza „16” Dąbrowski, Tkaczyk.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu