W świecie sportu: Na drodze Kielc Płock

17 maja, 2023, autor: oprac.red.

Przed nami arcyważne dni dla sportowych Kielc. Piłkarze ręczni w czwartek, nożni w piątek, i w niedziele znów ręczni. Te dni zdecydują jak będzie wyglądał sport zawodowy w Kielcach przez najbliższe lata. W tle zespoły z Płocka.

Barlinek-Industria-Korona
11 maja 2023 r.
Telekom Veszprem – Barlinek Industria Kielce.
Fot. Internet

Ale po kolei…

W czwartek mecz o być albo nie być w Final4 Ligi Mistrzów zagrają piłkarze ręczni Barlinek Industria Kielce. W Hali Legionów zmierzą się z Telekom Veszprem. Wszyscy pamiętamy, że pierwszy mecz zakończył się remisem 29:29.

Jak wiemy, dla kieleckiego zespołu to niezwykle ważny mecz. Nie jest tajemnicą, że m.in. od udziału i postawy Kielczan w finałowym turnieju w Kolonii uzależnione jest wsparcie sponsora, czyli byt klubu. Barlinek, jak na razie, dał klubowi zastrzyk finansowy tylko do końca czerwca.

Początek meczu w czwartek, o godz. 18:45. Transmisja m.in. w Eurosport 1.

Barlinek-Industria-Korona
7 maja 2023 r.
Korona Kielce – Raków Częstochowa.
Fot. archiwum

W piątek pierwszy z dwóch meczów o być albo nie być rozegra natomiast Korona Kielce. Ten pierwszy, w Kielcach, do łatwych z pewnością należał nie będzie. Rywal to walczący o trzecie miejsce na finiszu rozgrywek Lech Poznań – wciąż marzący o europejskich pucharach i milionach złotych za ekstraklasowe miejsce na pudle.

Po zwycięstwie z Rakowem Częstochowa wydawało się, że do utrzymanie kielecki klub ma na wyciągnięcie ręki. Jednak ostatnia kolejka Ekstraklasy sporo namieszała i w spadek „zamieszane są” trzy kluby – Śląsk Wrocław, Wisła Płock i Korona.

Początek piątkowego starcia z Lechem Poznań o godz. 20:30. Transmisja w Canal +.

W niedzielę wracamy do Hali Legionów. Na mecz, który jak od dłuższego czasu wiemy, zdecyduje o mistrzostwie Polski. Przyjeżdża odwieczny rywal Wisła Płock. Kielczanom wystarczy zwycięstwo 2 bramkami, ale lekko nie będzie.  Postawa szczypiornistów z Płocka w środowym meczu z Magdeburgiem zasługuje na szacunek.

Warto też pamiętać, że ostatnie trzy mecze z Płockiem nie kończyły się dla naszych zawodników dobrze. Bilans to jeden remis i dwie porażki!

I warto też mieć na uwadze, że zdobycie mistrzostwa Polski, to także warunek powodzenia rozmów z przyszłym sponsorem.

Początek meczu w niedzielę (21.05.2023) o godz. 17. Początek transmisji w TVP Sport godzina 16:35.

Aktualne wydanie „2 tygodnika kieleckiego”:

http://2tk.pl/wydania/numer-01-2023/