W świecie sportu: Mecz o awans

27 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce walczą o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Dzisiaj czeka ich mecz z MTS Kwidzyn. Może zdecydować o awansie. Turniej odbywa się w Kielcach.

KS-VIVE-Kielce

W Kielcach, w 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej rywalizują cztery zespoły – KS VIVE Kielce, Acana Moto-Jelcz Oława (to zespół złożony z zawodników, którzy w minionym sezonie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych), MTS Kwidzyn (to rywal, któremu dwa lata temu, w Kielcach, w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zespół KS VIVE Kielce… uległ i nie zdobył złotego medalu) oraz MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (ta drużyna uczestniczy w rozgrywkach I ligi). Awans z kieleckiego turnieju wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Wczoraj w pierwszym meczu turnieju kieleccy juniorzy wysoko pokonali gości z Oławy. Zwycięstwo kielczan ani przez moment nie było zagrożone. Z kolei dzisiejszy rywal naszych juniorów – MTS Kwidzyn – nie bez problemów pokonał MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Wyniki – 1/8 MPJM gr. K Kielce

26 stycznia 2024 r.

MKS Piotrkowianin – MTS Kwidzyn 34:35 (18:17)

KS VIVE Kielce – Acana Moto Jelcz Oława 38:26 (20:13)

Najwięcej bramek dla KS VIVE: Olczyk 13, Latosiński, Malarz, Sęk po 4.

Zaproszenie na dzisiaj

Mecze rozgrywane są w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.

Kieleccy juniorzy zagrają z MTS Kwidzyn. Początek meczu o godz. 16. Hala MOSiR ul. Krakowska 72.

Wcześniej, o godz. 14 na parkiet hali przy ul. Krakowskiej wyjdą zespoły Acana Moto Jelcz Oława i MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Start meczu o godz. 14.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu