W świecie sportu: Korona w Zabrzu osłabiona, Legia za tydzień w Kielcach też

19 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Korona zagra dzisiaj w Zabrzu. Osłabiona. Legia za tydzień w Kielcach też. Przyjedzie bez kapitana.

Już dzisiaj, w poniedziałek 19 lutego, piłkarze Korony Kielce zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem. Start meczu o 19. To już 21 kolejka PKO BP Ekstraklasy. Oba zespoły tydzień temu wygrały. Korona pokonała na Suzuki Arenie ŁKS 2:1, a Górnik wygrał w Gliwicach z Piastem 3:1.

Kielczanie będą osłabieni

W Zabrzu lekko nie będzie. Kielczanie zagrają osłabieni.Trener Kamil Kuzera nie będzie mógł skorzystać z sześciu, a być może nawet siedmiu piłkarzy. Za kartki pauzują Yoav Hofmeister i Godinho. Pozostali wciąż wracają do zdrowia. Prawie wyzdrowiał Mariusz Fornalczyk (być może pojedzie do Zabrza), bramkarz Xavier Dziekoński (ma już zgodę na udział w treningach), a Jakub Łukowski, Kyryło Petrow i Michał Niedbała o grze na razie nie mają co myśleć.

Legia za tydzień w Kielcach też
W meczu z Koroną, 25 lutego, nie zagra podstawowy zawodnik zespołu z Warszawy Josue.
Fot. legia.net

Za tydzień, w niedzielę 25 lutego, Korona Kielce, w 22 kolejce PKO BP Ekstraklasy zmierzy się z Legią Warszawa. Do Kielc przyjedzie osłabiona. Nie zagra podstawowy zawodnik zespołu z Warszawy Josue. Zobaczył tzw. „głupią” kartkę we wczorajszym  meczu z Puszczą Niepołomice (1:1). W 76 minucie, wykonując rzut wolny, bezmyślnie odepchnął rywala.  Dla kapitana Legii było to już 8 takie napomnienie w obecnym sezonie.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi