O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 18 lutego 2024 roku

18 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Korona jutro w Zabrzu osłabiona, Legia za tydzień w Kielcach też, zbadaj nerki bezpłatnie, a na basen idź za darmo. Nasze podsumowanie dla Was – 18 lutego 2024 r.

Korona zagra w Zabrzu

Już jutro, w poniedziałek 19 lutego, piłkarze Korony Kielce pojadą do Zabrza. Zmierzą się z Górnikiem. Zagrają osłabieni. Start meczu o 19. To już 21 kolejka PKO BP Ekstraklasy. Oba zespoły w poprzedniej kolejce wygrały. Korona pokonała na Suzuki Arenie ŁKS 2:1, a Górnik wygrał w Gliwicach z Piastem 3:1.

Kielczanie będą osłabieni

Trener Kamil Kuzera nie będzie mógł skorzystać z sześciu, a być może nawet siedmiu piłkarzy. Za kartki pauzują Yoav Hofmeister i Godinho. Pozostali wciąż wracają do zdrowia. Prawie zdrowy jest Mariusz Fornalczyk (być może pojedzie do Zabrza), bramkarz Xavier Dziekoński (ma już zgodę na udział w treningach), a Jakub Łukowski, Kyryło Petrow i Michał Niedbała o grze na razie nie mają co myśleć.

Legia za tydzień w Kielcach też
W meczu z Koroną, 25 lutego, nie zagra podstawowy zawodnik zespołu z Warszawy Josue.
Fot. legia.net

Za tydzień, w niedzielę 25 lutego, Korona Kielce, w 22 kolejce PKO BP Ekstraklasy zmierzy się z Legią Warszawa. Do Kielc przyjedzie osłabiona. Nie zagra podstawowy zawodnik zespołu z Warszawy Josue. Został on ukarany żółtą kartką w dzisiejszym meczu z Puszczą Niepołomice (1:1).  Dla kapitana Legii było to już 8 takie napomnienie w obecnym sezonie.

Zbadaj nerki. Bezpłatnie

Przypominamy. Nefrolodzy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach zapraszają na bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania chorób nerek. W sobotę, 9 marca.

Na bezpłatne badania należy się wcześniej zarejestrować telefonicznie. Szczegóły tutaj.

Na basen za darmo
na-basen-za-darmo
Z miejskich basenów można skorzystać za darmo.
Fot. kielce.eu

Przypominamy. W Kielcach, w ferie można popływać za darmo. Oczywiście nie wszyscy chętni i tylko w wyznaczonych godzinach. Więcej napisaliśmy tutaj.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi