W świecie sportu: Juniorzy KS VIVE ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski

2 marca, 2024, autor: Marek Malarz

Juniorzy KS VIVE Kielce wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Do złotego zabrakło niewiele. Doświadczenia i skuteczności przede wszystkim. Ale to temat na inną opowieść…

ks-vive-kielce
Srebrni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej 2023/2024.
Fot. Facebook KS Vive Kielce Junior

W rozegranym w Hali Legionów młodzi zawodnicy z Kielc przegrali z Port Service Wybrzeże I Gdańsk 30:33. Warto wspomnieć, że trzy tygodnie temu, w 1/4 finałów mistrzostw, w Lubinie, z rówieśnikami z Gdańska wygrali.

Początek meczu należał do zawodników z Gdańska. Zdobyli dwie szybkie bramki. Po chwili był już jednak remis (3:3), a następnie inicjatywę przejęli kielczanie. Cztery z pięciu bramek zdobył Bartłomiej Malarz.

Bartłomiej-Malarz-KS-VIVE
Bartłomiej Malarz.
Fot. Handball Polska

Do końca pierwszej połowy drużyny co rusz zmieniały się na prowadzeniu. Kielczanie mieli nawet trzy gole zaliczki (7:4). Zawodnicy z Gdańska szybko doprowadzili jednak do remisu (7:7). I za chwilę osiągnęli przewagę (12:9). Po pół godzinie gry na tablicy wyników było 18:17 dla Wybrzeża.

Srebrny-medal-KS-VIVE
2 marca 2024 r., Kielce, Hala Legionów. Finał Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. KS VIVE Kielce – Port Service Wybrzeże I Gdańsk.
Fot. Handball Polska

Niestety. Na początku drugiej połowy zawodnicy Port Service Wybrzeże Gdańsk na blisko siedem minut zamurowali swoją bramkę. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że wynikało to bardziej z niemocy kielczan. Zrobiło się nie wiadomo skąd, nie wiadomo kiedy 21:17. Od tego momentu Wybrzeże konsekwentnie utrzymywało zaliczkę i nie pozwalało na zmniejszenie strat m.in. dzięki kolejnym bramkom najlepszego w zespole z Gdańska Marcina Peplińskiego.

Jakub-Solnica
Jakub Solnica.
Fot. Handball Polska

W bramce kielczan dwoił się i troił Jakub Solnica, ale ostatecznie to Port Service Wybrzeże I Gdańsk zwyciężyło 33:30 i zdobyło tytuł Mistrzów Polski Juniorów w piłce ręcznej.

Final Four – finał – Kielce, 2 marca 2024 r.

KS VIVE Kielce – Port Service Wybrzeże I Gdańsk 30 : 33  ( 17 : 18 )

KS VIVE Kielce: Jakub Solnica, Bartłomiej Malarz 8, Kacper Olczyk 8, Mateusz Pakaszewski 4, Jakub Sęk 3, Igor Malczak 2, Jakub Osuch 2, Dominik Trela 2, Kacper Stawowy 1, Wiktor Augustowski, Jakub Janus, Maciej Michalczyk,  Filip Łapot, Maciej Michalczyk, Marcel Kuśnierek, Mikołaj Smysło, Olaf Tobera.

W meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej MTS Kwidzyn pokonał SPR Górnik Zabrze 37 : 29.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu

One thought on “Juniorzy KS VIVE ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski”

Comments are closed.