Trochę kultury: Siedziba dla „Kubusia” gotowa

30 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Jest o wiele drożej, ale trwająca co najmniej od 2017 roku saga z siedzibą Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zakończona.

Teatr-Kubuś-Kielce
Wizualizacja. Tak ma być.
Fot. www.teatrkubus.pl

Budowa nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zakończona. W budynku prowadzone są obecnie odbiory techniczne.

Prace związane z nowa siedzibą teatru rozpoczęły się w październiku 2021 roku, ale saga dotycząca siedziby „Kubusia”  trwa co najmniej od 2017 roku. Na potrzeby instytucji zaadaptowano budynek dawnej kuźni i dworu starościńskiego na kieleckim Wzgórzu Zamkowym. Nowy teatr to prawie 2 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Znalazły się w nim dwie sceny – duża na 150 osób i mała, która pomieści 80 widzów.  Mamy ponadto foyer, zaplecze sanitarne, szatnie, biuro organizacji widowni i bufet.

Adaptacja budynków to koszt blisko 40 mln zł.  W 2017 roku podawano, iż całość prac będzie kosztować połowę tej kwoty – 20 mln zł.

Do nowego teatru będziemy się mogli wybrać prawdopodobnie z końcem sierpnia br. Jak na razie teatr funkcjonuje przy ulicy Dużej 9 w Kielcach.

Najbliższe spektakle

Środa, 31 stycznia

g. 9, Amelka, Bóbr i Król na dachu

g. 11, Amelka, Bóbr i Król na dachu

Repertuar na luty 2024 roku podajemy tutaj.

Więcej zdjęć wizualizacji tutaj.

Zobacz także:

Trochę kultury