Spojrzenia: Stanisław Porada: Pora na Poradę!

3 października, 2023, autor: Stanisław Porada

Decyzja o starcie w wyborach do Sejmu nie była dla mnie łatwa. Jestem jednak przekonany, że to właśnie teraz jest ten właściwy moment, by podjąć to wyzwanie. Tę pewność dają mi moje dotychczasowe osiągnięcia oraz zaangażowanie w pracę dla lokalnych społeczności.

Stanisław-Porada
Stanisław Porada oraz Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.
Fot. archiwum

Od 5 lat jestem burmistrzem Miasta i Gminy Działoszyce. Wraz z zespołem pracowników urzędu miasta i gminy sprawiliśmy, że Działoszyce wkroczyły na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Gmina stała się jednym z liderów w wykorzystaniu funduszy unijnych.

Gmina wyróżnia się w realizacji ważnych dla lokalnej społeczności projektów. Są to budowa przedszkola i żłobka, termomodernizacja remiz i świetlic, kompleksowa rewitalizacja miasta Działoszyce, remonty lokali komunalnych, budowa i modernizacja dróg, instalacja systemów odnawialnej energii, wymiana oświetlenia na energooszczędne, zakup autobusu elektrycznego na potrzeby dowozu dzieci do szkół, a także zakup elektrycznego busa dla osób z niepełnosprawnościami (dzięki temu mamy bezpłatny transport!). Ponadto muszę wspomnieć o zakupie sprzętu na potrzeby gospodarki odpadami, co pozwoliło na obniżenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi  i wiele innych.

Doświadczenie w zarządzaniu i znajomość problemów, z jakimi boryka się nasz świętokrzyski region, dają mi podstawy do tego by reprezentować Was i działać dla Was w parlamencie.

Jestem społecznikiem, mam w sobie ogrom energii, lubię pomagać ludziom i stąd bierze się moja ogromna motywacja do pracy. Aktywne działanie na rzecz ludzi, na rzecz lokalnych społeczności, to jeden z moich podstawowych celów.

Jestem stąd. Zależy mi na mojej lokalnej Ojczyźnie i jej mieszkańcach. Jestem świadomy potrzeb oraz problemów z którymi zmagają się na co dzień. Chcę być Waszym głosem w parlamencie i pracować nad rozwiązaniami, które poprawią jakość życia.

Cieszę się, że w kampanii wyborczej mogę liczyć na wsparcie rodziny – żony i dzieciaków. Rodzina daje mi energię i motywację. Jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę.

Wiem także, o czym już się przekonałem, że zawsze mogę liczyć na pomoc znanych i uznanych w naszym regionie osobistości – Renaty Janik, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego, Marcina Ociepy, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Posła na Sejm RP, Krzysztofa Obratańskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Końskie, Michała Marońskiego, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Busko Zdrój, Tomasza Sochy, Wójta Gminy Kije i wielu innych życzliwych i zaangażowanych w moją kampanię osób.

Było mi też niezmiernie miło, gdy usłyszałem wypowiadane publicznie przez Renatę Janik, wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego następujące słowa:

Stanisław Porada, to osoba nadzwyczaj pracowita, energiczna, zawsze z głową pełną pomysłów. Proszę o Wasz głos na Stanisława Poradę. Ja na niego zagłosuję.

To wielkie moje zobowiązanie wobec tych, którzy we mnie wierzą. Drodzy Państwo, PORA NA PORADĘ!

Autor: Stanisław Porada

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyce od 2018 roku. Mieszka w Dziekanowicach wraz z żoną i trójką dzieci. Wiele lat pracował w zagranicznych korporacjach, przez 9 lat menadżer kancelarii prawnej. Jego pasje to przede wszystkim: wdrażanie nowych technologii w tym energii odnawialnej, sporty lotnicze oraz podróże.

W październikowych wyborach kandyduje do Sejmu.

Zobacz także:

http://2tk.pl