Samo Zdrowie: Jak wybrać okulary dla dziecka?

26 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że wzrok dziecka w pierwszych latach życia rozwija się bardzo intensywnie. I niestety łatwo przeoczyć wszelkie niepokojące sygnały świadczące o problemie. Brak odpowiedniej profilaktyki może mieć znaczący wpływ na późniejszy rozwój malucha.

Pokusimy się wręcz o stwierdzenie, że błyskawiczne wykrycie wady wzroku to klucz do sukcesu. Dziecko, które nie widzi dobrze, może mieć problemy choćby z nauką. To zagadnienie dość powszechne, o czym mówią liczne badania. Wystarczy napisać, że według licznych badań ponad połowa polskich dzieci ma problemy z widzeniem, z czego 62% zmaga się ze stwierdzoną wadą wzroku zmaga się właśnie z krótkowzrocznością

Dlatego w placówkach szkolnych często spotykamy się z przesiewowymi badanami wzroku. Dzięki nim wada wykrywana jest już na wczesnym etapie, a to pierwszy krok do wdrożenia działań zaradczych.

Oczywiście nie każda szkoła prowadzi tego typu praktykę. W takiej sytuacji to rodzice powinni zadbać o zdrowe widzenie dziecka, zabierając go na badanie wzroku do optyka. Regularna profilaktyka to absolutna podstawa. Powinna być wspierana obserwacją malucha w warunkach domowych. Jeśli dziecko przykładowo:

  • Bardzo pochyla się nad książką
  • Siedzi zbyt blisko telewizora
  • Często mruży oczy
  • Jest nadwrażliwe na światło
  • Łzawi
  • Ponadnormatywnie pociera oczy

To znaki, że czym prędzej powinniśmy się z nim udać na badanie. Z całą pewnością każdy dostępny w Kielcach okulista, jak również optometrysta, postawią trafną diagnozę, co będzie przepustką do dalszych działań, wśród których jest rzecz jasna dobór odpowiednich okularów.

Okulary korekcyjne dla dziecka. Czym się kierować przy wyborze?

Kupując okulary korekcyjne dla dziecka trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Optymalne oprawki powinny mieć idealny rozmiar, dopasowanie do kształtu twarzy i oczywiście zapewniać bezpieczeństwo. Nie mogą zsuwać się z nosa, uwierać, czy też ograniczać pola widzenia. Okulary dla dziecka powinny być skonstruowane z elastycznych oraz lekkich materiałów. Rzecz jasna nie możemy zapomnieć o ciekawym designie, jak i fajnym kolorze. Takim, który przypadnie do gustu naszej pociechy.

klank-optyk-kids-kielce

Salony Klank Optyk Kielce to rozbudowana oferta okularów korekcyjnych, a także przeciwsłonecznych. Nie tylko dla dorosłych. Jak czytamy na ich stronie internetowej:

Najmłodsi pacjenci mogą skorzystać z możliwości oferowanych przez salon Klank Optyk KIDS dostępny przy ulicy Zagnańskiej. W doborze okularów oczywiście pomogą pracujący wykwalifikowani specjaliści, którzy doradzą najlepsze rozwiązania. Chcąc wybrać te najlepsze dla swojego dziecka, skorzystaj z oferty dostępnej w salonie Klank Optyk KIDS w Kielcach, zapisz pociechę na badanie wzroku.

Soczewki okularowe dla dzieci – rodzaje

Pamiętaj, że dobry optyk z całą pewnością postara się o jak najlepszą realizację okularowego zlecenia na podstawie recepty, jak również badań wykonanych przez optometrystę. Dla najmłodszych pacjentów idealne będą okularowe soczewki organiczne. Są one bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jak możemy przeczytać na stronie Klank Optyk, idealnym rozwiązaniem będą soczewki posiadające powłokę utwardzającą, powłokę polaryzacyjną, powłokę antyrefleksyjną oraz dodatkowy filtr UV. Warto też zastanowić się nad powłoką chroniącą przed światłem niebieskim emitowanym przez ekran monitora czy tableta.

Okulista Kielce – gdzie szukać?

klank-optyk-kielce

Maluchy potrafią być wymagającym pacjentem, dlatego warto zdecydować się na placówkę z personelem przysposobionym do pracy z dziećmi. Tak jest w salonach Klank Optyk KIDS. Ważne, żeby okulista miał właściwe podejście do malucha, dla którego pierwsze badania w życiu mogą być bardzo stresujące.

Modne oprawki do okularów, okulary zwykłe lub okulary progresywne możesz zamówić w naszym salonie optycznym Klank Optyk w Kielcach. Jest to miejsce przystosowane do przyjmowania małych pacjentów i przeprowadzania badań w bezpiecznych i komfortowych warunkach

– czytamy na Klank Optyk.

klank-optyk-kids

W salonie KIDS przy ulicy Zagnańskiej 92/5 uzyskasz kompleksowe wsparcie dla malucha. Na miejscu profesjonalne badanie wzroku, jak również konsultacje z optometrystą, a finalnie – funkcjonalne i bardzo wygodne okulary, które poprawią komfort życia Twojego dziecka.

Zobacz również:

Samo zdrowie