O tym się mówi: Kieleckie uczelnie na dnie, ale… to tylko ranking

26 czerwca, 2024, autor: oprac. red.

Wprawdzie to tylko ranking. Jak do wszystkich plebiscytów tego typu należy podchodzić z dystansem. Ale jednak…Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego zajęły dalekie miejsca w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024.

politechnika-świętokrzyska Uniwersytet-Jana-Kochanowskiego

Politechnika Świętokrzyska znalazła się w przedziale 61-72, a Uniwersytet Jana Kochanowskiego 73-80.

W rankingu obejmującym jedynie uniwersytety UJK zajął 20, czyli ostatnią pozycję. Z kolei w zestawieniu uczelni technicznych Politechnika Świętokrzyska zajęła 19 pozycję na 23 sklasyfikowane uczelnie.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 zwyciężył Uniwersytet Warszawski. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński, trzecie Politechnika Warszawska. W pierwszej dziesiątce znalazły się również kolejno: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechnika Gdańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Warto wiedzieć

Do tego rankingów należy podchodzić z dystansem. Nie tak dawno ten sam ranking pokazywał Collegium Humanum jako jedną z najlepszych uczelni niepublicznych.

Ranking Uczelni Akademickich Perspektywy 2024 obejmuje polskie uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie naukowej oraz posiadają minimum 200 studentów studiów stacjonarnych.

W Rankingu uwzględnione zostały uczelnie, które miały przynajmniej dwa roczniki absolwentów. Uczelnie oceniane są w kategoriach: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, innowacyjność, warunki kształcenia i umiędzynarodowienie.

Zobacz koniecznie:

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Zobacz także:

O tym się mówi

One thought on “Kieleckie uczelnie na dnie, ale… to tylko ranking”

Comments are closed.