O tym się mówi: XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, 12-19 września 2020 r.

Karolina Kępczyk, Artur Jaroń, czyli Sztab XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju  w szybkiej rozmowie z Markiem Malarzem.

– Festiwal w Busku odbędzie się na 100 procent?

Tak, obroniliśmy jeden z nielicznych Festiwali Muzycznych w kraju, co bardzo cieszy. Mamy wsparcie Ministra Kultury, Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Gospodarza, czyli Samorządu Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Podwójny wysiłek w dobie pandemii podjęli też sponsorzy – przedsiębiorcy ze świętokrzyskiego. Wszystko, by pomóc Festiwalowi.

– Uwagę przykuwa ambitny program artystyczny.

Zapraszamy na siedemnaście koncertów, kawiarenki, studia festiwalowe i dobrą plastykę z Buska i Warszawy. Otworzymy Festiwal wersją koncertową włoskiej Madamy Butterfly Pucciniego ze wspaniałą Joanną Woś, sopran koloraturowy Teatr Wielki w Łodzi. Wystawimy monodram z udziałem Krystyny Jandy Maria Callas. Master Class. Zagramy jubileuszowy koncert Zespołu Raz, Dwa, Trzy. Finał zagramy w plenerze przy Buskim Centrum Kultury Al. Mickiewicza 22, a będzie to Koncert Pięciu Tenorów.

– Festiwal stale poszerza swój zasięg…

Gramy w Busku-Zdroju, Szańcu, Ożarowie, Wiślicy, Solcu-Zdroju, Skalbmierzu i Kielcach.

Dokładny program dostępny jest na www.jamroz.busko.pl.
Zapraszamy na Festiwal i do wód.

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, festiwal muzyki poważnej, który odbywa się corocznie od 1995 roku, zwykle na przełomie czerwca i lipca. Impreza gromadzi znanych polskich i zagranicznych muzyków, dyrygentów i śpiewaków. Dotychczas odbyło się siedemnaście edycji festiwalu. W programie znajdują się koncerty symfoniczne, kameralne, recitale mistrzowskie, gale operoweoperetkoweoratoria i koncerty z muzyką lżejszego gatunku.
Patronka festiwalu – śpiewaczka Krystyna Jamroz – urodziła się i wychowywała w Busku-Zdroju.

Karolina Kępczyk, była wieloletnia szefowa Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Od czerwca br. kieruje Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Artur Jaroń, urodził się w Kielcach. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel. Ukończył studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kordaszewa. Odbył kursy mistrzowskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Guntera Ludwiga.
Jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju. To tylko jedna z wielu aktywności.