O tym się mówi: Władzom Kielc patrzymy na ręce

9 września, 2022, autor: Marek Malarz

Stowarzyszenie Kieleccy Przedsiębiorcy Edukacja i Rozwój powstało wiosną 2020 roku. Zrzesza osoby prowadzące firmy, już zatrudniające pracowników i wciąż tworzące nowe miejsca pracy. Na swoim koncie ma już sukcesy.

– Płacimy kilkadziesiąt różnych podatków i danin państwowych, podlegamy pod masę organów nadzorujących oraz kontrolujących. Dlatego mamy prawo i chcemy, by nasz głos był słyszalny, a wyzwania przed jakimi na co dzień stajemy zauważalne i rozumiane – mówi Igor Hawryszko, prezes stowarzyszenia. – Jesteśmy młodą organizacją niemniej wspólne i zdecydowane działania, w tak krótkim czasie, pozwoliły skupić w naszych szeregach pokaźną już grupę członków, właścicieli firm, znanych i cenionych w powiecie kieleckim – dodaje.

Hawryszko przyznaje, że inspiracją do pracy nad stworzeniem stowarzyszenia i sformalizowaniem wszelkich działań była sytuacja, kiedy to bardzo liczna „społeczność właścicieli firm” praktycznie nie miała swojej reprezentacji, a głos pojedynczych osób nie był brany pod uwagę przez rządzących obecnie w Kielcach oraz w powiecie. – W naszym regionie nie było dotychczas organizacji, w której członkostwo wyznaczało jedno kryterium – właśnie prowadzenie działalności gospodarczej na terenie miasta i powiatu kieleckiego – tłumaczy. Jak przyznaje w najśmielszych oczekiwaniach nie liczył na to, że do współpracy zgłosi się tak wiele osób, których cechuje otwartość i chęć działania oraz wiarygodność i dobra praktyka biznesowa.

– Jako grupa nie jesteśmy w żaden sposób ukierunkowani politycznie czy światopoglądowo. Panuje pełny pluralizm i wolność – zastrzega Hawryszko. – O Kielcach i regionie, mimo naszej nienajlepszej oceny działań władzy,    mówimy tylko dobrze. Mamy świadomość, jak duże wyzwania i ogrom pracy przed nami. Służymy rządzącym radą, reagujemy, gdy dzieje się coś złego i bierzemy współodpowiedzialność za kondycję naszego pięknego regionu. I od dłuższego czasu władzom Kielc patrzymy na ręce – deklaruje.

Stowarzyszenie Kieleccy Przedsiębiorcy Edukacja i Rozwój zaprasza do współpracy każdą osobę prowadzącą działalność gospodarczą, która uważa, że jest w regionie świętokrzyskim jeszcze bardzo wiele dobrego do zrobienia.

Wybrane aktywności stowarzyszenia Kieleccy Przedsiębiorcy Edukacja i Rozwój

2021 – współorganizator „Budzenia Sienkiewki”

2021 – współwydawca książki Ryszarda Biskupa „Ze sztambucha i raptularza, czyli ocalić od zapomnienia. Kielce 1950-2000”.

marzec 2022 – do dzisiaj – zbiórka środków pieniężnych na POMOC UKRAINIE. Pod opieką stowarzyszenia było 7 rodzin – ponad 30 osób. Każdej z rodzin wynajęto mieszkanie. Ponadto zostały wyposażone w kołdry, koce, pościel, środki higieniczne, żywność, lekarstwa, etc. Do dzisiaj pod opieką stowarzyszenia pozostają 2 rodziny.

2022 – zadanie realizowane z Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce 2021 – „Zdrowie dla Kielczan. Bezpłatne porady zdrowotne”

2022 – współorganizator „Budzenia Sienkiewki”

2022 – współorganizator pierwszej edycji turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” – Kielce, 30.09-2.10.2022 r.

Płacimy kilkadziesiąt różnych podatków i danin państwowych, podlegamy pod masę organów nadzorujących oraz kontrolujących. Dlatego mamy prawo i chcemy, by nasz głos był słyszalny, a wyzwania przed jakimi na co dzień stajemy zauważalne i rozumiane”.

Igor Hawryszko, prezes stowarzyszenia Kieleccy Przedsiębiorcy Edukacja i Rozwój

Autor: Marek Malarz
Dziennikarz. Ponad 20 lat temu przygodę rozpoczynał w „Gazecie Wyborczej”. Następnie było „Słowo Ludu”, „AGB Metro”, „Życie” (to z kropką). Współpracował także z TVP i TV Świętokrzyska. Twórca „2 tygodnika kieleckiego”. Właściciel Agencji Dziennikarsko-Reklamowej LiMaP. Zajmuje się organizacją szkoleń, doradza w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.