O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 4 marca 2024 roku

4 marca, 2024, autor: oprac.red.

Śledztwo dotyczące schroniska w Dyminach umorzone, Stefański skrzywdził Koronę, a rekrutacja do kieleckich żłobków już trwa. Nasze podsumowanie dla Was – 4 marca 2024 r.

Śledztwo umorzone

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód umorzyła śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w schronisku dla zwierząt w Dyminach.

Nie zostawię tak tej sprawy

– zapowiada radny i kandydat na prezydenta Kielc Maciej Bursztein.

Śledztwo było prowadzone w efekcie zawiadomień złożonych w 2021 roku przez radnego Macieja Burszteina i ówczesną wiceprezydent Kielc Agatę Wojdę. W zawiadomieniach wskazywano na możliwe nieprawidłowości w rozliczaniu miejskiej dotacji dla stowarzyszenia „Arka Nadziei” prowadzącego schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Stefański skrzywdził Koronę
Daniel-Stefański
Daniel Bogdan Stefański (ur. 2 lipca 1977 w Bydgoszczy) – polski sędzia piłkarski (Kujawsko-Pomorski ZPN), arbiter Ekstraklasy (od 2009 r.) i międzynarodowy FIFA.
Fot. pl.wikipedia.org

Ekspert Canal+Sport: „nie było spalonego”. Nie cichną echa kontrowersyjnej decyzji sędziego Daniela Stefańskiego. Napisaliśmy o tym tutaj.

Wystartowała rekrutacja do żłobków

Rekrutacja do Żłobków Samorządowych Miasta Kielce prowadzona jest za pomocą systemu elektronicznego dostępnego na stronie naboredu.kielce.eu.

UWAGA! W trakcie rekrutacji można wybrać tylko jeden żłobek. Przyjmowane są dzieci, które na dzień 1 września danego roku ukończą 20 tydzień życia.

W pierwszej kolejności nabór dotyczy rodziców, których dzieci już są pod opieką miejskich placówek. Rodzice dzieci korzystających już z placówek muszą potwierdzić chęć dalszego korzystania z opieki. Mają na to czas od 4 marca do 8 marca. Do godziny 13.

Kiedy będzie już wiadomo ile dzieci w żłobkach zostaje, a ile je opuszcza możliwość zapisania dziecka będą mieli rodzice, którzy z placówki jeszcze nie korzystali. Będą mogli to zrobić w dniach od 18 do 22 marca. Do godziny 11.

Listy dzieci przyjętych oraz tych, które są na tak zwanej liście oczekujących zostaną opublikowane 5 kwietnia. Od 8 do 10 kwietnia rodzice dzieci przyjętych będą musieli złożyć dokumenty w wersji papierowej. Można je pobrać z systemu elektronicznego naboru (https://naboredu.kielce.eu).

Miasto Kielce dysponuje 733 miejscami żłobkowymi. Koszt, który ponosi rodzic to 400 zł za dziecko plus wyżywienie. Faktycznie rodzic płaci tylko za wyżywienie – wspomniane 400 zł pochodzi z pieniędzy rządowych w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Demografia, głupcze! Dla regionu i Kielc jest najważniejsza
demografia
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Jacek Kowalczyk, startujący w najbliższych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Trzeciej Drogi (Kielce i powiat kielecki) przestrzega. Koniecznie przeczytaj.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi