W świecie sportu: Sędziowie skrzywdzili Koronę. Spalonego nie było

4 marca, 2024, autor: oprac.red.

Sędziowie skrzywdzili Koronę. Ekspert Canal+Sport: nie było spalonego.

Przypomnijmy. Korona przegrała w Lubinie z Zagłębiem 0:1, choć w doliczonym czasie gry gola strzelił Jewgienij Szykawka. Sędzia Daniel Stefański, po długiej analizie VAR, odgwizdał spalonego Adriana Dalmau. Zdaniem Adama Lyczmańskiego, eksperta ds. sędziowskich w programie „Liga+Extra” w Canal+Sport, była to błędna decyzja.

Trochę historii
Daniel-Stefański
Daniel Bogdan Stefański (ur. 2 lipca 1977 w Bydgoszczy) – polski sędzia piłkarski (Kujawsko-Pomorski ZPN), arbiter Ekstraklasy (od 2009 r.) i międzynarodowy FIFA.
Fot. pl.wikipedia.org

Daniel Stefański od kilkunastu lat jest sędzią ekstraklasy. Arbiter w przeszłości wielokrotnie podejmował kontrowersyjne decyzje. W trakcie ekstraklasowej kariery podpadł już wielu klubom. Np. w trakcie derbów Krakowa trzy lata temu wyzywał go… właściciel Cracovii Janusz Filipiak. Na pieńku mają z nim też kibice Lechii – za decyzję Stefańskiego w meczu z Legią w sezonie 2018/19 przepraszał nawet ówczesny prezes PZPN Zbigniew Boniek. Swego czasu w meczu ŁKS-u z Jagiellonią podyktował trzy rzuty karne (jeden został odwołany przez VAR), pokazał siedem żółtych kartek i czerwoną kartkę dla trenera łodzian. Stefański nie potrafił opanować wydarzeń na murawie. Pierwsza połowa zamiast planowanych 45. minut trwała ponad godzinę.

Ostatni tydzień

Chyba czas odpocząć panie sędzio…

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “Sędziowie skrzywdzili Koronę. Spalonego nie było”

Comments are closed.