O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 3 kwietnia 2024 roku

3 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

O Final4 Ligi Mistrzów Industria zagra z S.C. Magdeburg – jeszcze w kwietniu, a Jacek Kowalczyk wie jak finansować lokalny sport. Nasze podsumowanie dla Was – 3 kwietnia 2024 r.

Czas na Magdeburg

Industria-Kielce

Piłkarze ręczni Industrii Kielce w rewanżowym meczu pokonali GOG Handbold i pewnie awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zmierzą się z obrońcą trofeum SC Magdeburg.

Wynik – 1/8 finału Ligi Mistrzów

Industria Kielce – GOG Handbold 33:28 (16:12)
Industria: Wolff, Mestrić – Olejniczak 3, Wiaderny, Kounkoud 1, A. Dujszebajew 7, Tournat 2, Karacić 4, Moryto 1, D. Dujszebajew 3, Thrastarson 3, Paczkowski, Gębala 2, Karaliok 2, Nahi 5.

Przypomnijmy. Industria wygrała pierwszy mecz w Odense 33:25 i dzisiejszy rewanż w Hali Legionów miał być formalnością. I był.

Teraz poprzeczka idzie mocno w górę. W ¼ finału piłkarze ręczni z Kielc zmierzą się z niemieckim S.C. Magdeburg, obrońcą trofeum. Dla kieleckiej drużyny będzie to okazja do rewanżu za ubiegłoroczny finał rozgrywek, który przegrała po dogrywce. Mecze odbędą się 24 lub 25 kwietnia w Kielcach oraz 1 lub 2 maja w Magdeburgu.

Sportowe czary mary – czyli jak finansować lokalny sport
finansowanie-sportu

Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Kielecki Fundusz Sportu, czyli Jacek Kowalczyk o finansowaniu sportu w Kielcach: „Niedomówienia, półprawdy i personalne uprzedzenia nie mogą być podstawą do przyznania lub odmowy przekazania środków publicznych”.

Zobacz także:

W świecie sportu

Po 7 kwietnia „ktoś” straci wiarygodność

28 marca, zobaczyliśmy sondaż Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Napisaliśmy o nim tutaj.

Wczoraj, 29 marca, w odpowiedzi zobaczyliśmy kolejny sondaż. Przygotowany przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia. Diametralnie inny, choć próba badanych jest taka sama, a i dni w których zostały sondaże przeprowadzone pokrywają się. Wyniki są inne, zwłaszcza jeśli chodzi o poparcie dla Macieja Burszteina i Kamila Suchańskiego. Kto nami manipuluje? Czytaj tutaj.

wybory-prezydent-Kielce
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 marca, metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę 500 pełnoletnich mieszkańców. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć oraz wiek (dane wg GUS).
sondaż-Kielce
Sondaż Ośrodka Badawczego Dobra Opinia zrealizowano w dniach 24-29 marca na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Kielc metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza ankiety.
Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi