O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 28 czerwca 2024 roku

28 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Fabryki i miejsc pracy nie będzie, w UMWŚ bez niespodzianek, Industria poznała rywali w Lidze Mistrzów, a kieleckie uczelnie wylądowały na dnie, ale… to tylko ranking. Nasze podsumowanie dla Was – 28 czerwca 2024 r.

Fabryki i miejsc pracy nie będzie

Budowa fabryki felg aluminiowych włoskiej firmy Cromodora Wheels nie dojdzie do skutku. Co poszło nie tak? Tłumaczenie decyzji o rezygnacji „sytuacją na rynku” nie przekonuje.

Więcej napisaliśmy tutaj.

W UMWŚ bez niespodzianek

Zgodnie z przewidywaniami, Dyrektorem Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego został były prezes Radia Kielce, Janusz Knap.

Był jedynym kandydatem. W uzasadnieniu wyniku naboru czytamy, że:

Komisja wysoko oceniła kompetencje kandydata, poziom udzielonych odpowiedzi na zadane pytania w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, umiejętność prezentacji posiadanej wiedzy na temat zadań realizowanych w obszarze dziedzinowym oraz wyobrażenie o pracy na rozpatrywanym stanowisku

Przypomnijmy. Od czerwca br. p.o. dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego była Renata Bilska. Teraz ostanie zastępcą dyrektora.

Przypomnijmy również, że Janusz Knap był szefem Radia Kielce od 2016 roku do stycznia 2024. Wcześniej zarządzał rozgłośnią w latach 2006-2010, ponadto był m.in. redaktorem naczelnym kieleckiego i lubelskiego oddziału „Gazety Wyborczej”. Był także dyrektorem instytucji kulturalnej „Wzgórze Zamkowe” w Kielcach.

Industria poznała rywali w Lidze Mistrzów

Będzie bardzo ciężko, ale jeśli się chce grać o najwyższe cele, to nie pozostaje nic innego jak ograć wszystkich. Znamy rywali piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w sezonie 2024/2025 Ligi Mistrzów.

Losowanie odbyło się dzisiaj w Wiedniu.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 – kieleckie uczelnie na dnie

Wprawdzie to tylko ranking. Ale jednak… Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego zajęły dalekie miejsca w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Więcej napisaliśmy tutaj.

Do tego rankingów należy jednak podchodzić z dystansem. Nie tak dawno ten sam ranking pokazywał Collegium Humanum jako jedną z najlepszych uczelni niepublicznych.

Zobacz koniecznie:

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi