O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 27 marca 2024 roku

27 marca, 2024, autor: oprac.red.

Industria znów pokazała moc, Zator na dłużej, miliony na pracę, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 27 marca 2024 r.

Industria znów pokazała moc

Alex-MVP

Piłkarze ręczni Industrii w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrali na wyjeździe z duńskim GOG Gudme. Ośmioma bramkami.

Było to pierwsze spotkanie spotkanie 1/8 Ligi Mistrzów. Piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali 25:33 i praktycznie awansowali już do ¼ tegorocznych rozgrywek.

Wynik – 1/8 Ligi Mistrzów

GOG Gudme – Industria Kielce 25:33 (10:18)

Industria Kielce: Andreas Wolff, Miłosz Wałach – Alex Dujshebaev 9, Haukur Thrastarson 5, Nicolas Tournat 3, Benoit Kounkoud 3, Arkadiusz Moryto 3, Dylan Nahi 3, Michał Olejniczak 3, Daniel Dujshebaev 2, Igor Karacic 1, Arciom Karalek 1, Tomasz Gębala.

Rewanż odbędzie się 3 kwietnia w Kielcach. Na zwycięzcę dwumeczu czeka już SC Magdeburg – obrońca tytułu.

Zator na dłużej

Dominick Zator podpisał nowy kontrakt z Koroną Kielce. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

29-letni Kanadyjczyk do kieleckiej drużyny dołączył 14 grudnia 2022 roku. W Koronie rozegrał w sumie 46 spotkań. Strzelił jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty. Zagrał też dwa mecze w reprezentacji Kanady. Przez portal Transfermarkt wyceniany jest na 500 tysięcy euro.

Do zapamiętania

W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2 na 3.

Miliony na pracę w Kielcach

Za pośrednictwem Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, w latach 2019-2023, do kielczan i kieleckich przedsiębiorców trafiło  329 330 647,72 zł. Plan na 2024 rok zakłada wydanie kolejnych 31 679 150,96 zł na aktywizację lokalnego rynku pracy.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi