O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 27 lutego 2024 roku

27 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Industria ma wielomilionowe długi i chce pieniędzy od miasta, koniec sezonu Sićki, czterodniowy tydzień pracy w Kielcach, a Zarząd Województwa Świętokrzyskiego szuka dyrektora. Nasze podsumowanie dla Was – 27 lutego 2024 r.

Industria ma długi i chce od miasta pieniędzy

KS-Iskra-Kielce-SA

Industria Kielce ma długi liczone w milionach. Chce pieniędzy od miasta – 7,5 mln zł. Władze klubu spotkały się z miejskimi rajcami oraz prezydentem miasta. Na spotkaniu pojawiło się 13 z 24 radnych. Obecny był także prezydent miasta, Bogdan Wenta. Więcej napisaliśmy tutaj.

Koniec sezonu dla Sićki

Szymon Sićko nie zagra w Industrii Kielce co najmniej do końca sezonu. W trakcie wczorajszego, meczu w Opolu (22. kolejka Orlen Superligi) z Corotop Gwardią doznał urazu kolana.

Szymon-Sićko
26 lutego, Opole, 12 min. meczu 22. kolejki ORLEN Superligi Corotop Gwardia Opole – Industria Kielce.
Fot. www.polsatsport.pl

Podczas interwencji zobaczyłem zmianę lokalizacji rzepki. Noga przeze mnie oraz sztab medyczny została usztywniona. Zawodnik pojechał do szpitala i przeszedł badania RTG, USG i tomografii komputerowej. Wykazały one niestety ciężki uraz kolana, czyli uszkodzenie więzadła właściwego rzepki

– podał w oficjalnym komunikacie Bartosz Zagniński, fizjoterapeuta klubu.

Wyniki badań będą analizowane dodatkowo przez lekarzy kieleckiego klubu. Klub ma być także w kontakcie z zespołem operatorów, którzy przeprowadzą ewentualny zabieg. Źródła medyczne podają, że przy łagodnym urazie więzadła właściwego przerwa może wynieść tylko sześć tygodni. Jeśli konieczna będzie jednak rekonstrukcja więzadła, powrót do zdrowia może zająć nawet sześć do dziewięciu miesięcy.

Cztery dni pracy. To nieuniknione
zbigniew-brzeziński-kielce
Zbigniew Brzeziński, Lider grupy roboczej Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
Fot. archiwum autora

Czterodniowy tydzień pracy także w Kielcach. Nasz ekspert Zbigniew Brzeziński podaje przykłądy jak można zorganizować taki tydzień.

Uwaga! Konkurs na dyrektora

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił konkurs na dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej w Kielcach. Ponoć murowana kandydatka już i tak jest wybrana. Nowy dyrektor zostanie powołany na okres do 5 lat. Wniosek o przystąpieniu do konkursu oraz wymagane dokumenty należy złożyć w terminie do 29 marca 2024 r. Regulamin konkursu znajduje się m.in. na www.swietokrzyskie.pro  oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi