O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 26 marca 2024 roku

26 marca, 2024, autor: oprac.red.

Industria zagra w Danii, marszałek płaci godnie, kandydaci dostarczają „wrażeń”, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 26 marca 2024 r.

Droga do Kolonii

Alex-MVP

Już jutro, w środę 27 marca, czeka nas pierwsze spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Industria pojechała do Danii na mecz z GOG Gudme. Start rywalizacji o godz. 18:45 w Odense.

Industria zagra bez Hassana Kaddaha, Szymona Sićki, Szymona Wiadernego i Cezarego Surgiela. Do składu wrócili po wyleczeniu urazów Tomasz Gębala i Arciom Karalek. Jutrzejszy występ Nicolasa Tournata i Daniela Dujshebaeva stoi pod znakiem zapytania.

Rewanż odbędzie się 3 kwietnia w Hali Legionów, oczywiście w Kielcach. Na zwycięzcę już czeka w ćwierćfinale obrońca tytułu, niemiecki SC Magdeburg.

Transmisja jutrzejszego meczu w Eurosporcie 1 i w Eurosporcie Extra w Playerze.

Miliony u marszałka
Mariusz-Bodo-sekretarz
Mariusz Bodo, najlepiej opłacany pracownik urzędu.
Fot. swietokrzyskie.pro

Nagrody, premie i dodatki. Nawet 75 000 zł rocznie. Np. sekretarz województwa zarobił w ub. roku grubo ponad 300 000 zł. Tak się płaci w Świętokrzyskim Urzędzie Marszałkowskim. Więcej napisaliśmy tutaj.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie

Czytaj tutaj.

kandydaci-Sejmik-Województwa-Świętokrzyskiego

Nowoczesna biblioteka

W 2023 r. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach przybyło ponad 3 000 nowych czytelników, prawie 11 700 tysięcy nowości wydawniczych (w formie tradycyjnej, e-booki, audiobooki oraz e-audiobooki), a blisko 20 000 użytkowników wypożyczyło 620 000 książek.

Kielecka instytucja, po wielu latach marazmu, od 2019 roku, po zmianie osób nią zarządzających, jest jedną z nielicznych prężnie działających miejskich jednostek. Na dodatek docenianą w Polsce.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi