O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 26 lutego 2024 roku

26 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Być albo nie być piłki ręcznej w Kielcach, Industria wygrywa, dramat Sićki, a PiS kandydata na prezydenta ma już oficjalnie. Nasze podsumowanie dla Was – 26 lutego 2024 r.

Piłki ręcznej w Kielcach być albo nie być?

Jutro, we wtorek 27 lutego, dojdzie do spotkania miejskich radnych z władzami spółki KS Iskra Kielce S.A. Na spotkanie zaproszony został też Bogdan Wenta, Prezydent Miasta Kielce.

O spotkanie poprosił klub. Zarząd chce przekazać informacje na temat aktualnej sytuacji mistrzów Polski piłkarzy ręcznych. Poinformować, że na kolejne trzy lata przygotowano plan naprawczy, który zakłada wprowadzenie oszczędności z założeniem utrzymania wysokiego poziomu sportowego.

Przypomnijmy. Władze KS Iskra Kielce S.A. zwróciły się do radnych o dodatkową pomoc finansową. Na dzisiaj klub może jedynie liczyć na… 400 tys. zł. z tytułu promocji Kielc poprzez sport. Spotkanie ma się rozpocząć jutro o godz. 15:30.

W Paderewskiego nie wjeżdżaj

Wykonawca  rewitalizacji skweru im. Ireny Sendlerowej w Kielcach zajął od dzisiaj połowę jezdni na części ul. Paderewskiego. Prace mają ponoć potrwać pięć dni. Utrudnienia mamy na fragmencie od ul. Panoramicznej do ronda im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

Przejazd aut zostanie zachowany. Robotnicy, podczas wykonywania prac zajmować będą połowę jezdni, zapewniając bezkolizyjny przejazd pojazdów (szerokości min. 3,0 m). W przypadku wzmożonego ruchu, wykonawca został zobowiązany do ręcznego nim kierowania

– zapowiada wykonawca.

Kandydat już oficjalny
Marcin-Stępniewski
Kandydat PiS w wyścigu do ratusza.
Fot. Facebook

Prawo i Sprawiedliwość potwierdziło oficjalnie to, co już wszyscy wiedzieli. Przedstawiło kandydata na prezydenta Kielc. Do wyścigu z metą w ratuszu dołączył obecny radny i zarazem szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w kieleckiej radzie miasta Marcin Stępniewski.

Od reszty kontrkandydatów odróżnia mnie wiele, ale przede wszystkim jest to autentyczność. Nie zamierzam niczego udawać w kampanii. Chodzić na mecze mimo, że wcześniej na nich nie bywałem. Nie zamierzam robić zakupów w miejscach, których dotychczas nie odwiedzałem. Chcę przedstawić konkretny plan na Kielce, który ma uzasadnienie finansowe. Inni kandydaci prezentują pomysły, które niestety nie mają podłoża finansowego. My zaczniemy od pokazania nowej wizji finansów oraz rozwoju miasta

– mówił Stępniewski w trakcie prezentacji.

Industria bez problemu, dramat Sićki
Szymon-Sićko
26 lutego, Opole, 12 min. meczu 22. kolejki ORLEN Superligi Corotop Gwardia Opole – Industria Kielce.
Fot. www.polsatsport.pl

W 22. kolejce Orlen Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonali w Opolu miejscową Corotop Gwardię 40:24 (19:10).

W 12. min. spotkania poważnego urazu doznał Szymon Sićko. Zawodnik został przewieziony do szpitala na badania. Ze wstępnych informacji wynika, że to zwichnięcie lub zerwanie więzadła rzepki. Szymon Sićko nie zagra już do końca sezonu.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa nadal są wiceliderami tabeli, tracąc trzy punkty do prowadzącego Orlenu Wisły Płock, który w piątek pokonał we własnej hali MMTS Kwidzyn 44:22.

W najbliższy czwartek, 29 lutego, w 13. kolejce Ligi Mistrzów Industria podejmować będzie w Hali Legionów duński Kolstad Håndball.

22 seria Orlen Superligi

Corotop Gwardia Opole – Industria Kielce 24:40 (10:19)
Industria: Wałach (6/11), Mestrić (3/12) – Olejniczak 2, Wiaderny, Sićko 1, A. Dujszebajew 10, Karacić 6, Moryto 8, Thrastarson 2, D. Dujszebajew 3, Surgiel 2, Paczkowski 5, Nahi 1.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi