O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 25 stycznia 2024 roku

25 stycznia, 2024, autor: oprac. red.

Prezydent Bogdan Wenta zrezygnował z walki o reelekcję, kandydatów jest kilku, radio i telewizja mają szefów p.o., a juniorzy KS VIVE od jutra zapraszają do hali przy ulicy Krakowskiej 72… Nasze podsumowanie dla Was – 25 stycznia 2024 r.

Zobacz kto nami porządzi

Wiemy coraz więcej. Prezydent Kielc Bogdan Wenta nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję.

Bogdan-Wenta
„Oświadczam zatem, że nie będę ponownie ubiegał się w najbliższych wyborach o stanowisko Prezydenta Miasta Kielce. Moja kadencja zakończy się z dniem 30 kwietnia 2024 r.” – Bogdan Wenta na profilu Facebook.
Fot. Facebook

Jednak sytuacja jest dynamiczna, jeszcze zapewne wiele się zmieni. Jak na razie jedno jest pewne – wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia – czasu na ujawnienie się kandydaci więc wiele nie mają. Tam, gdzie będzie potrzebna druga tura wyborów (w Kielcach na pewno), do urn pójdziemy 21 kwietnia.

My już swoje typy mamy. Zobacz kto chce nami rządzić. Dzisiaj napisaliśmy kto wystartuje i kto stoczy walkę o fotel Prezydenta Miasta Kielce.

Wciąż też podtrzymujemy twierdzenie, że gdyby powstał Pakt dla Kielc, czyli  pojawił się wspólny kandydat tzw. Koalicji 15 Października, czyli Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 Szymona Hołowni oraz PSL, z pewnością znajdzie się on w II turze prezydenckich wyborów. Szans na takie rozwiązanie raczej nie ma.

Radio ma pełniącego obowiązki naczelnego…

Marcin Przemirski został pełniącym obowiązki redaktora naczelnego Polskiego Radia Kielce. Decyzję podjął sprawujący funkcję likwidatora, kielecki adwokat Paweł Gągorowski.

Przemirski pracuje w redakcji Radia Kielce od 30 lat. Od 18 lat prowadzi na antenie Radia Kielce poranne „Aktualności Dnia” oraz program „Interwencja”. Zajmował się informacją i publicystyką, m.in. reportażem. Za jeden ze swoich reportaży został wyróżniony w konkursie im. Jacka Stwory.

…TVP 3 Kielce również

To Ewa Godlewska-Jeneralska, nowa dyrektorka krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. Zaznacza, że funkcję w Kielcach pełni tylko czasowo.

Zaproszenie
KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE od najbliższego piątku zapraszają na trybuny hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.
Grafika: KS VIVE Junior

Już jutro, w piątek, juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczną zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się w Kielcach. W hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72. Kieleccy juniorzy zmierzą się z MTS Kwidzyn, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Acana Moto-Jelcz Oława. Awans do 1/4 wywalczą dwa zespoły.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi