O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 22 marca 2024 roku

22 marca, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE powalczą o kolejne punkty, z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia, a na mecz pójdziemy z koszyczkiem. Nasze podsumowanie dla Was – 22 marca 2024 r.

Juniorzy KS VIVE zapraszają na mecz

II-liga-piłkarzy-ręcznych

Jutro, w sobotę 23 marca o godz. 18:30 juniorzy KS VIVE Kielce zagrają drugi w tym tygodniu mecz w II lidze piłkarzy ręcznych. Tym razem do Kielc przyjedzie zespół MKS Wiry Siódemka Mysłowice. Występy zawodników z Kielc w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach są już coraz bliżej.

Przypomnijmy. W czwartek, podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły powiększyli dorobek punktowy. W zaległym meczu 14 kolejki II ligi piłkarzy ręcznych pokonali na wyjeździe ASPR Zawadzkie. Do Kielc wrócili dzisiaj przed 1 w nocy. A już jutro kolejny mecz.

Wynik – 14 kolejka, II liga Mężczyzn, gr. 4

ASPR Zawadzkie – KS VIVE II Kielce 29:33 (14:15)

Najwięcej bramek dla KS VIVE II: Dominik Trela 9, Bartłomiej Malarz 7, Mateusz Pakaszewski 6.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

 Na mecz z koszyczkiem

W Wielką Sobotę przed meczem Industria Kielce – Zagłębie Lubin w Hali Legionów biskup Marian Florczyk poświęci wielkanocne pokarmy.

Industria Kielce przedświąteczny tydzień ma napięty. Już jutro, w sobotę, 23 marca, o godz. 18 zespół z Kielc zagra na wyjeździe w meczu Orlen Superligi z Zepter KPR Legionowo. W środę, 27 marca, o godz. 18:45, także na wyjeździe, z duńskim GOG w Lidze Mistrzów. Z kolei w Wielką Sobotę, 30 marca, w ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, podejmie w Hali Legionów Zagłębie Lubin.

Spotkanie w Wielką Sobotę rozpocznie się o godzinie 16. Przed pierwszym gwizdkiem mistrzowie Polski zapraszają serdecznie na święcenie wielkanocnych pokarmów w koszyczkach. Na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania pobłogosławi je i poświęci ksiądz biskup Marian Florczyk. Na kibiców będzie też czekał świąteczny żurek.

W północnej części Kielc będą utrudnienia

Już z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia dla kierowców. Tym razem na ulicach i ważnym skrzyżowaniu w północnej części Kielc – w rejonie ulic Józefa Piłsudskiego, biskupa Mariana Jaworskiego i Orląt Lwowskich. Potrwają kilka miesięcy.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie

Czytaj tutaj.

kandydaci-Sejmik-Województwa-Świętokrzyskiego

Nowoczesna biblioteka

W 2023 r. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach przybyło ponad 3 000 nowych czytelników, prawie 11 700 tysięcy nowości wydawniczych (w formie tradycyjnej, e-booki, audiobooki oraz e-audiobooki), a blisko 20 000 użytkowników wypożyczyło 620 000 książek.

Kielecka instytucja, po wielu latach marazmu, od 2019 roku, po zmianie osób nią zarządzających, jest jedną z nielicznych prężnie działających miejskich jednostek. Na dodatek docenianą w Polsce.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi