O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 22 lutego 2024 roku

22 lutego, 2024, autor: oprac.red.

„Bohater” dnia – niestety Korona Kielce. Ale mamy za to dyrektora z rekomendacją na Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Nasze podsumowanie dla Was – 22 lutego 2024 r.

Dyrektor z rekomendacją na kuratora
Piotr-Łojek
Piotr Łojek.
Fot. kielce.eu

Piotr Łojek wygrał konkurs na świętokrzyskiego kuratora oświaty. To obecny dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Kielce. Ale to nie oznacza, że już został kuratorem. Więcej napisaliśmy tutaj.

600 000 złotych dla Korony

Korona-Kielce-Województwo-Świętokrzyskie

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz Tomasz Jamka członek Zarządu Województwa podpisali z prezesem Zarządu Klubu Korona S.A. Łukaszem Jabłońskim umowę, dotyczącą promowania województwa świętokrzyskiego podczas rozgrywek PKO BP Ekstraklasy sezonu 2023/2024.
Fot. www.swietokrzyskie.proKorona Kielce otrzymała pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Na co? Napisaliśmy tutaj.

Rewolucja w Koronie
Piotr-Dulnik
Piotr Dulnik.
Fot. Internet

Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland, sponsora Korony Kielce został odwołany z funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej Korona SA. Członek zarządu Jakub Kilarski też. Łukasz Jabłoński, prezes Korona Kielce SA też pewnie straci stanowisko.

Dlaczego doszło do zmian i co mają na celu? Pisaliśmy o tym tutaj.

Wiemy kto zostanie prezesem Korony Kielce

O tym, że po dzisiejszych wydarzeniach los Łukasza Jabłońskiego, Prezesa Zarządu Korona SA jest przesądzony wie już chyba każdy, kto interesuje się kielecka piłką nożną. „2 tygodnikowi kieleckiemu” udało się ustalić, kto będzie nowym włodarzem klubu.

Zobacz także:

F4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej – KS VIVE Kielce – MTS Kwidzyn – wiemy o której mecz