O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 21 marca 2024 roku

21 marca, 2024, autor: oprac.red.

Mistrz jest jeden, juniorzy KS VIVE mają kolejne punkty, a z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia. Nasze podsumowanie dla Was – 21 marca 2024 r.

Mistrz jest jeden

Święta-wojna

Piłkarze ręczni Industrii Kielce pokonali w Płocku Orlen Wisłę. Tym samym wrócili tam gdzie ich miejsce – na fotel lidera Orlen Superligi.

Osłabiona Industria zagrała w Płocku świetny mecz. Lista nieobecnych z przyczyn zdrowotnych była bardzo długa: Andreas Wolff, Tomasz Gębala, Daniel Dujszebajew, Szymon Sićko, Hassan Kaddah, Nicolas Tournat. Mimo przeciwności pokonała jednak Orlen Wisłę 34:29.

Mecz nie decydował o mistrzostwie Polski, ale był ważny. Jak wiemy, w tym sezonie w ORLEN Superlidze wraca faza play-off. Już dzisiaj można założyć, że oba zespoły ponownie spotkają się w finale. Jeśli faktycznie tak się stanie, to gospodarzem pierwszego meczu będzie drużyna, która w tabeli fazy zasadniczej zajęła drugie miejsce. Rewanż i ewentualne odebranie pucharu za mistrzostwo Polski (faza play-off będzie rozgrywana do dwóch zwycięstw) odbędzie się u lidera, czyli w Kielcach.

Wynik – 24 seria Orlen Superligi

Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 29:34 (14:15)
Industria: Wałach, Mestrić – Olejniczak 2, Kounkoud, A. Dujszebajew 3, Karacić 6, Moryto 4, Thrastarson 3, Surgiel 5, Paczkowski, Karaliok 2, Nahi 9.

Warto wspomnieć, że MVP meczu został Dylan Nahi, który rzucił 9 bramek.

Kolejne punkty juniorów KS VIVE Kielce
KS-VIVE-Kielce
Fot. Facebook KS VIVE Kielce Junior

Podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły powiększyli dorobek punktowy. W zaległym meczu  14 kolejki II ligi piłkarzy ręcznych pokonali na wyjeździe ASPR Zawadzkie.

Występy zawodników z Kielc w przyszłym sezonie na pierwszoligowych parkietach są już coraz bliżej.

Wynik – 14 kolejka, II liga Mężczyzn, gr. 4

ASPR Zawadzkie – KS VIVE II Kielce 29:33 (14:15)

Najwięcej bramek dla KS VIVE II: Dominik Trela 9, Bartłomiej Malarz 7, Mateusz Pakaszewski 6.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

W północnej części Kielc będą utrudnienia

Już z soboty 23 marca na niedzielę 24 marca pojawią się kolejne utrudnienia dla kierowców. Tym razem na ulicach i ważnym skrzyżowaniu w północnej części Kielc – w rejonie ulic Józefa Piłsudskiego, biskupa Mariana Jaworskiego i Orląt Lwowskich. Potrwają kilka miesięcy.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie

Czytaj tutaj.

kandydaci-Sejmik-Województwa-Świętokrzyskiego

Nowoczesna biblioteka

W 2023 r. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach przybyło ponad 3 000 nowych czytelników, prawie 11 700 tysięcy nowości wydawniczych (w formie tradycyjnej, e-booki, audiobooki oraz e-audiobooki), a blisko 20 000 użytkowników wypożyczyło 620 000 książek.

Kielecka instytucja, po wielu latach marazmu, od 2019 roku, po zmianie osób nią zarządzających, jest jedną z nielicznych prężnie działających miejskich jednostek. Na dodatek docenianą w Polsce.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi