O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 21 czerwca 2024 roku

21 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Miejskie autobusy też mają wakacje, Suzuki opuszcza Koronę, dzika karta dla Industrii, a basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny. Nasze podsumowanie dla Was – 21 czerwca 2024 r.

Miejskie autobusy też mają wakacje

Na kilku liniach autobusowych wprowadzone zostaną letnie rozkłady jazdy. W dwóch etapach. Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać już od jutra – od soboty 22 czerwca. Na liniach: 4, 5, 21, 30, 36, 102, 107.

Drugi etap zmian w rozkładach jazdy miejskich autobusów zacznie obowiązywać od soboty 29 czerwca. Dotyczyć będzie linii: 8, 13, 34, 35, 46, 114.

Pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździły z mniejszą częstotliwością. Trasy pozostaną niezmienione. Warto też wiedzieć, że że w okresie wakacyjnym zawieszone zostanie kursowanie linii 104 i wydłużone zostaną kursy linii F i Z – będą one dojeżdżały do zalewu w Cedzynie.

Wakacyjne rozkłady jazdy będą obowiązywały do 31 sierpnia.

Suzuki opuszcza Koronę

Korona-Kielce-pierwszy-sparing

Korona Kielce traci sponsora – Suzuki Motor Poland. A to oznacza 2 miliony złotych mniej w sezonie, w klubowej kasie. Logo marki zniknie ze strojów, a stadion nie będzie się już nazywał Suzuki Arena. Nie będzie też floty kilkudziesięciu samochodów.

Karol Jakubczyk,  p.o. prezesa Korony Kielce uspokaja kibiców. W mediach społecznościowych zamieścił wpis.

Szanowni Państwo! Drodzy Kibice! W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym zapewnić, że pracujemy nad tym, by przyszłość naszego Klubu w dalszym ciągu pozostała stabilna. Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi nowymi Sponsorami i Partnerami, a pierwsze informacje, które do nas napływają napawają optymizmem. Kluczem do osiągnięcia sukcesu, w każdych negocjacjach są cierpliwość i determinacja. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie będziemy mogli przekazać więcej konkretów.

Dzika karta dla Industrii

Dzika-karta-Industria-Kielce

Piłkarze ręczni Industrii Kielce zagrają w sezonie 2024/25 w Lidze Mistrzów. Europejska Federacja ogłosiła dzisiaj decyzję. Chętnych do gry było 12 zespołów, przyznano 7 kart. Jest niespodzianka.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Pierwszy sparing Korony. Mecz otwarty, a wstęp wolny

Piłkarze Korony Kielce są w trakcie przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Jutro, 22 czerwca o godz. 14, rozegrają pierwszy sparing. Z beniaminkiem ligi – Motorem Lublin.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny

Jutro i w niedzielę wstęp na miejski basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach będzie bezpłatny. Warto wiedzieć, że w pozostałe dni bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Dzieci do lat 6 zapłacą 1,5 zł. Na miejscu będzie także honorowana Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Obiekt będzie czynny od godziny 10 do 18.

Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski
Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. Facebook
Filip-Wolski
Filip Wolski podpisał z Jagiellonią dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.
Fot. Facebook

Jak już informowaliśmy pochodzący z Kielc, 18 – letni Filip Wolski, obecnie piłkarz Lecha Poznań zagra w drużynie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. Podpisał już umowę. Obowiązywać zacznie 1 lipca br. Wolski być może zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi