O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 2 kwietnia 2024 roku

2 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Uwaga na Równej i Solnej – „wyłączamy” jazdę na pamięć i patrzymy na znaki drogowe, Korona pod kreską – styl fatalny – Norweg na ratunek. Nasze podsumowanie dla Was – 2 kwietnia 2024 r.

Uwaga na Równej i Solnej. Od środy zmiany
remontie-Kielc
„Wyłączamy” jazdę na pamięć i patrzymy na znaki drogowe.
Grafika: Google Maps

Już jutro, w środę 3 kwietnia, na ulicy Równej i Solnej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. To kolejny etap modernizacji 13 ulic w śródmieściu Kielc. Dla kierowców oznacza to utrudnienia. „Wyłączamy” więc jazdę na pamięć i patrzymy na znaki drogowe.

Więcej napisaliśmy tutaj.

W 1/8 z MMTS Kwidzyn…

Piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali sezon zasadniczy Orlen Superligi. Czas na fazę play-off. Przeciwnikiem w ćwierćfinale będzie MMTS Kwidzyn. Pierwszy mecz już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, o godz. 15. Rewanż tydzień później w Hali Legionów.

… a jutro z GOG

Piłkarze ręczni Industrii Kielce, jutro, w środę 3 kwietnia, zagrają w Hali Legionów rewanżowy pojedynek z duńskim GOG w Lidze Mistrzów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.45. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do ćwierćfinału europejskich rozgrywek.

Przypomnijmy. Industria w Odense wygrała z GOG 33:25. Rewanż wydaje się być formalnością. Na zwycięzcę dwumeczu czeka już obrońca trofeum z poprzedniego sezonu SC Magdeburg.

Korona pod kreską. Styl fatalny. Norweg na ratunek

Korona Kielce po słabym meczu przegrała na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:3. I jest już w gronie zespołów spadających w tym sezonie z PKO BP Ekstraklasy. W utrzymaniu ma pomóc nowy nabytek. Z Norwegii. Nie grał wprawdzie od grudnia ubiegłego roku, ale ponoć by w treningu.

Krogstad-Korona-Kielce
Pierwszy Norweg w Koronie.
Fot. korona-kielce.pl

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Po 7 kwietnia „ktoś” straci wiarygodność

28 marca, zobaczyliśmy sondaż Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Napisaliśmy o nim tutaj.

Wczoraj, 29 marca, w odpowiedzi zobaczyliśmy kolejny sondaż. Przygotowany przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia. Diametralnie inny, choć próba badanych jest taka sama, a i dni w których zostały sondaże przeprowadzone pokrywają się. Wyniki są inne, zwłaszcza jeśli chodzi o poparcie dla Macieja Burszteina i Kamila Suchańskiego. Kto nami manipuluje? Czytaj tutaj.

wybory-prezydent-Kielce
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 marca, metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę 500 pełnoletnich mieszkańców. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć oraz wiek (dane wg GUS).
sondaż-Kielce
Sondaż Ośrodka Badawczego Dobra Opinia zrealizowano w dniach 24-29 marca na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Kielc metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza ankiety.
Województwo świętokrzyskie świętuje?

Województwo świętokrzyskie straciło w ciągu ostatnich dziesięciu lat 7,5% ludności. To największy ubytek w kraju. Do 2060 roku ubędzie nam kolejnych 30% mieszkańców, co oznacza, że będzie nas mniej o 361 tysięcy osób.

Tymczasem Województwo Świętokrzyskie świętuje w tym roku 25-lecie powstania…

Więcej w felietonie Jacek Kowalczyk.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi