O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 19 czerwca 2024 roku

19 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

W sobotę pierwszy sparing Korony – mecz otwarty, wstęp wolny, basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny – wstęp bezpłatny, a część ulicy Warszawskiej czeka remont. Nasze podsumowanie dla Was – 19 czerwca 2024 r.

Pierwszy sparing Korony. Mecz otwarty, a wstęp wolny

Korona-Kielce-pierwszy-sparing

Piłkarze Korony Kielce są w trakcie przygotowań do rundy jesiennej nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. W najbliższą sobotę, 22 czerwca o godz. 14, rozegrają pierwszy sparing. Z beniaminkiem ligi – Motorem Lublin.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny

W najbliższą sobotę i niedzielę wstęp na miejski basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach będzie bezpłatny. Warto wiedzieć, że w pozostałe dni bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Dzieci do lat 6 zapłacą 1,5 zł. Na miejscu będzie także honorowana Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Obiekt będzie czynny od godziny 10 do 18.

Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski
Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. Facebook
Filip-Wolski
Filip Wolski podpisał z Jagiellonią dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.
Fot. Facebook

Jak już informowaliśmy pochodzący z Kielc, 18 – letni Filip Wolski, obecnie piłkarz Lecha Poznań zagra w drużynie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. Podpisał już umowę. Obowiązywać zacznie 1 lipca br. Wolski być może zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Plan Industrii

Szymon-Wiaderny

Piłkarze ręczni Industrii Kielce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 29 lipca. Pierwsze dni to badania medyczne, a później przez 2 tygodnie będą trenować w Kielcach. 11 sierpnia pojadą na obóz przygotowawczy. Jak zwykle do Santander (Hiszpania). Tam, na zakończenie pobytu, wezmą udział w turnieju. Przeciwnicy nie są jeszcze znani. W Hiszpanii nie będzie zawodników, którzy będą występować ze swoimi narodowymi reprezentacjami w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Trener Talant Dujszebajew będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy dopiero 19 sierpnia. A już 23 sierpnia rozpocznie się mocno obsadzony Industria Kielce turniej w niemieckim Melsungen. Zagrają z MT Melsungen, SC Magdeburg, OTP Bank Pick Szeged.

Rozgrywki Orlen Superligi rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Z kolei 7 września w Atlas Arenie w Łodzi Industria Kielce zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock w meczu o Superpuchar Polski.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi