O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 16 stycznia 2024 roku

16 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Lodowisko przy Szczecińskiej, wicewojewoda powołany, dyrektor też, w Warszawie Kielc coraz więcej… Nasze podsumowanie dla Was – 16 stycznia 2024 r.

Pogoda sprzyja, lodowisko działa
Lodowisko-Kielce-Szczecińska
Ślizgać się można od dzisiaj przez siedem dni w tygodniu, od godziny 10 do 18. 
Fot. 2 tygodnik kielecki

Największe lodowisko w Kielcach, przy ulicy Szczecińskiej 1 – pierwszy raz od sześciu lat – jest od dzisiaj czynne. Ślizgać się można przez cały tydzień (w soboty i niedziele też), od godziny 10 do 18. Za 60 minut jazdy zapłacimy 12 złotych. Na miejscu wypożyczymy też łyżwy. To również koszt 12 złotych. Oczywiście za jedną godzinę.

To, jak długo lodowisko będzie funkcjonowało zależy od… pogody. Obiektem opiekuje się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Warto wiedzieć, że w naszym mieście mamy także lodowiska na Stadionie i Telegrafie.

Posłów wschodnia obwodnica miasta nie interesuje

Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Rozwoju Regionu Świętokrzyskiego na temat wschodniej obwodnicy Kielc obecny był tylko jeden parlamentarzysta – poseł Rafał Kasprzyk. Z kolei z ramienia województwa w posiedzeniu wziął udział Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

W trakcie posiedzenia przedstawiono zarysy dwóch kolejnych wariantów przebiegu obwodnicy. W obu przypadkach droga byłaby przesunięta w kierunku Radlina, a to oznacza wzrost kosztów i wydłużenie trasy.

Inwestycja ma za zadanie połączenie DK73, S7 i S74 oraz DW745, DW763 i DW764.

Wicewojewoda powołany

Michał Skotnicki został powołany przez premiera Donalda Tuska na wicewojewodę świętokrzyskiego.

Skotnicki w latach 2010-2014 był wicestarostą powiatu staszowskiego. W kadencji 2014-2018 starostą. To absolwent geografii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studiów podyplomowych: z fizyki, zarządzania oświatą oraz informatyki.

Nowy dyrektor Izby Administracji Skarbowej

Paweł-Cymbalak

Minister finansów Andrzej Domański powołał na stanowisko dyrektora Izby Administracji Skarbowej Pawła Cymbalaka. Jest on związany z resortem finansów od 1996 roku. W latach 2007-2016 był dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach. Następnie pracował w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej.

W Warszawie Kielc coraz więcej

W gronie jedenastu ekspertów powołanych przez minister zdrowia, którzy mają doradzać w zakresie epidemiologii i terapii chorób zakaźnych znalazła się profesor Dorota Zarębska-Michaluk z Kliniki Chorób Zakaźnych w Kielcach.

Do zadań zespołu należy monitorowanie źródeł informacji medycznej i epidemiologicznej w zakresie potencjalnych zagrożeń epidemicznych związanych z czynnikami biologicznymi (wirusowymi, bakteryjnymi, pasożytniczymi), doradzanie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia w zakresie epidemiologii, profilaktyki, diagnostyki i terapii chorób zakaźnych oraz wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia w zakresie właściwości Zespołu.

Czytaj również:

Spacerkiem po mieście autorstwa Ryszarda Biskupa.