O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 15 stycznia 2024 roku

15 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Wybory 7 kwietnia, Wojewoda ma rzecznika, a wiosna będzie rozkopana… Nasze podsumowanie dla Was – 15 stycznia 2024 r.

Wybory 7 kwietnia

Jak już informowaliśmy pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia.

Podjąłem dzisiaj decyzję o wydaniu rozporządzenia – formalnie prześlę je do Państwowej Komisji Wyborczej wraz z kalendarzem wyborczym – ale decyzja zapadła, wybory samorządowe odbędą się w dniach 7 i 21 kwietnia

– powiedział premier Donald Tuskpodczas konferencji prasowej przed posiedzeniem rządu.

W okręgach, gdzie konieczna będzie druga tura wyborów odbędzie się ona dwa tygodnie później, czyli 21 kwietnia. W głosowaniu wybierzemy prezydentów, burmistrzów, wójtów, ale także radnych miejskich i gminnych.

Wojewoda ma rzecznika
Angelina-Kosiek-rzecznik-Wojewoda
Angelina Kosiek.
Fot. Facebook

Rzecznikiem prasowym wojewody świętokrzyskiego Józefa Bryka została Angelina Kosiek.

To dziennikarka. Doświadczenie zdobywała przez kilkanaście lat w kieleckim oddziale redakcji „Gazety Wyborczej”. Pochodzi z Kielc. Jest absolwentką kierunku filologii polskiej na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studiów podyplomowych z prawa medycyny i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Rozkopana wiosna

Już wiosną rozpoczną się kolejne miejskie inwestycje drogowe. Miejski Zarząd Dróg podpisał umowy z wykonawcami na rozbudowę i przebudowę ulicy Klonowej, Orląt Lwowskich i Piłsudskiego oraz skrzyżowań bp Jaworskiego z Piłsudskiego z Zapolskiej oraz Batalionów Chłopskich z Wystawową i Malików.

Rozbudowę ulicy Klonowej, Orląt Lwowskich oraz skrzyżowania bp Jaworskiego z ul. Piłsudskiego realizować będzie Strabag. Koszt to 33 mln zł. Prace mają się zakończyć we wrześniu 2025 roku.

Skrzyżowanie ulic Batalionów Chłopskich z ulicą Malików i Wystawową przebuduje firma Trakt. Koszt 7,2 mln zł. Trakt ma czas do kwietnia 2025 roku.

Miasto na realizację inwestycji otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 23,5 mln zł.

Kadzielnia niezmiennie najbardziej popularna

537 229 osób odwiedziło w 2023 roku obiekty Geonatury Kielce – rezerwaty Kadzielnia, Wietrznia wraz z Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji i Ślichowice oraz Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny w Kielcach.

Liderem w rankingu najliczniej odwiedzanych obiektów pozostaje niezmiennie Kadzielnia. Frekwencja to ponad 300 tysięcy osób. Z kolei Ogród Botaniczny i Centrum Geoedukacji odwiedziło ponad 80 tysięcy osób. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się rezerwaty Wietrznia i Ślichowice.

Wsad do Kiełka poszukiwany
Industria-Kielce-Kiełek
Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 stycznia, do godziny 15.
Fot. kielcehandball.pl

Klub mistrzów Polski w piłce ręcznej ogłosił casting na osobę wcielającą się w klubową maskotkę – Kiełka.

Osobę, która zostanie Kiełkiem wybierze komisja podczas castingu, który odbędzie się 23 stycznia o godzinie 17.00 w sali VIP Hali Legionów.

Zainteresowani proszeni są o przesłanie maila o tytule CASTING na adres: klub@kielcehandball.pl. W wiadomości należy podać: imię, nazwisko, wiek, numer telefonu. Zgłoszenia przyjmowane będą do 22 stycznia do godziny 15.

Zobacz również:

http://2tk.pl/category/spacerkiem-po-miescie/