O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 14 marca 2024 roku

14 marca, 2024, autor: oprac.red.

Najnowsze wydanie „2 tygodnika kieleckiego już jest dostępne, miasto da pieniądze Industrii, Fornalczyk w kadrze, u Kuzery na ławce, a w weekend 16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. Nasze podsumowanie dla Was – 14 marca 2024 r.

Nowe wydanie „2 tygodnika kieleckiego”

2-tygodnik-kielecki

Już jest dostępne najnowsze wydanie „2 tygodnika kieleckiego”. Tym razem napisali dla Was: Tomasz Jamka, Jacek Kowalczyk, Anna Żmudzińska, dr Robert Frey, Zbigniew Brzeziński, senator Krzysztof Słoń, Marek Malarz, Ryszard Biskup. Przygotowaliśmy także ściągawkę do Rady Miasta.

3, 5 mln zł dla Industrii

Kieleccy radni zgodzili się na przekazanie 3,5 mln zł na wsparcie drużyny piłkarzy ręcznych Industria Kielce. Pieniądze te mają pochodzić z większych wpływów z podatków oraz z rezerwy budżetowej. Radni nie mieli zastrzeżeń. Więcej napisaliśmy tutaj.

Z Korony do kadry

Mariusz Fornalczyk, skrzydłowy Korony Kielce otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do 20 lat. Przegrany przez kielczan mecz z Rakowem Częstochowa rozpoczął na ławce rezerwowych.

Mariusz Fornalczyk znalazł się w gronie 22 zawodników, którzy zostali powołani na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski U20. Odbędzie się ono w dniach 18 marca – 27 marca w Warce. Polacy rozegrają dwa mecze kontrolne – z reprezentacją Anglii (Białystok, 22 marca, godzina 17:45) oraz reprezentacją Rumunii (Targoviste, 26 marca, godzina 18:00).

Przypomnijmy. Fornalczyk do Korony Kielce trafił na początku roku z Pogoni Szczecin. To transfer definitywny. Do tej pory wystąpił w pięciu meczach – czterech w PKO BP Ekstraklasie i jednym w Fortuna Pucharze Polski.

Kontrakt Fornalczyka z Koroną obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku. Przez portal Transfermarkt jest wyceniany na 500 tysięcy euro.

Uwaga! Możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy
ćwiczenia-wojskowe
16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. To tylko ćwiczenia!
Fot. WOT

W najbliższy weekend, 16-17 marca, na terenie Kielc odbędą się ćwiczenia wojskowe. Przeprowadzą je żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych. Ćwiczenia odbędą się na terenie byłej jednostki wojskowej na kieleckim Stadionie oraz górze Biesak. W użyciu będzie ślepa amunicja, granaty hukowe i świece dymne.

Ćwiczenia będą prowadzone w dwóch turach. W sobotę od godz. 6 do 17 na dawnej strzelnicy na Stadionie. Druga część będzie realizowana od godz. 17 do 3 w nocy w rejonie góry Biesak.

Uwaga. W dzień, jak i w nocy możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy. To tylko ćwiczenia!

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi