O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 13 marca 2024 roku

13 marca, 2024, autor: oprac.red.

Braun szefem NIW-CRSO, sondaże „znajdź różnice”, jutro i w piątek Kielce zostaną sparaliżowane, a w weekend 16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. Nasze podsumowanie dla Was – 13 marca 2024 r.

Michał Braun szefem NIW-CRSO
Michał-Braun
Fot. Facebook Michał Braun

Michał Braun, kielecki radny został szefem Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. To decyzja Agnieszki Buczyńskiej, minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Braun został powołany na trzy miesiące. W międzyczasie zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora.

Nie ukrywam, że rozważam wzięcie w nim udziału

– mówi Michał Braun.

Nowy dyrektor NIW-CRSO ma 39 lat. Od 2019 roku pełni funkcję radnego w Radzie Miasta Kielce. Jest członkiem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (wcześniej także jej przewodniczył) i krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Sondaże, ach sondaże
sondaż-Kielce
Sondaż agencji Let’s Rise.

 

Sondaż-Kielce
Sondaż przeprowadzony przez Instytut „Dobra Opinia”

Badanie dotyczące poparcia dla kandydatów na prezydenta Kielc zaprezentowała agencja marketingowa Let’s Rise z Małogoszcza. Różni się od tego przygotowanego przez Instytut „Dobra Opinia”. Oba, jak na razie, nadają się do zabawy typu „znajdź różnice”. Pamiętajmy, że patrząc na te obrazki warto pomyśleć, kto badania robi, na czyje zlecenie i czemu ma służyć ich publikacja.

Kampania wyborcza trwa. Jedno jest pewne – w Kielcach będziemy mieli drugą turę. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Druga tura – dwa tygodnie później.

To już jutro
protest-rolników-Kielce
W czwartek i piątek Aleję IX Wieków Kielc omijajcie.
Fot. kielce.eu

Al. IX Wieków Kielc w czwartek i piątek omijacie. Na te dni zaplanowano protest rolników. Więcej napisaliśmy tutaj.

Uwaga! Możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy
ćwiczenia-wojskowe
16 i 17 marca możemy słyszeć wystrzały i wybuchy. To tylko ćwiczenia!
Fot. WOT

W najbliższy weekend, 16-17 marca, na terenie Kielc odbędą się ćwiczenia wojskowe. Przeprowadzą je żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych. Ćwiczenia odbędą się na terenie byłej jednostki wojskowej na kieleckim Stadionie oraz górze Biesak. W użyciu będzie ślepa amunicja, granaty hukowe i świece dymne.

Ćwiczenia będą prowadzone w dwóch turach. W sobotę od godz. 6 do 17 na dawnej strzelnicy na Stadionie. Druga część będzie realizowana od godz. 17 do 3 w nocy w rejonie góry Biesak.

Uwaga. W dzień, jak i w nocy możemy słyszeć wystrzały z karabinów oraz wybuchy. To tylko ćwiczenia!

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi