O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 1 czerwca 2024 roku

1 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Medale znów nie dla Kielc, Zagnańską jutro także omijaj, kto odejdzie z Korony?, srebrni juniorzy KS VIVE Kielce zostaną „na lodzie”, Jacek Kowalczyk apeluje, a „7 w Kielcach” mają patronat Prezydent Kielc. Nasze podsumowanie dla Was – 1 czerwca 2024 r.

Medale znów nie dla Kielc

Finału-Pucharu-ZPRPZawodnikom z Kielc nie udało się awansować do ścisłego Finału Pucharu ZPRP w kategorii młodzików. Do Kielc powrócili po dwóch dniach zmagań. Przegrali wszystkie mecze. O medale zagrają inni.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zagnańską omijaj

W Kielcach trwają zawody Pucharu Europy w Triathlonie. A to oznacza ograniczenia i utrudnienia dla kierowców i pieszych. Drogowcy wyłączyli z ruchu fragment jezdni ul. Zagnańskiej, w stronę Zagnańska.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Czas decyzji, czyli kto odejdzie z Korony?

Po tym jak beznadziejny Lech Poznań dał Koronie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie przyszedł czas na kadrowe zmiany, także wśród piłkarzy. Kto w Kielcach zostanie, kto odejdzie? Nadchodzi czas zmian i decyzji.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Srebrni juniorzy KS VIVE Kielce zostaną „na lodzie”?
awans-do-I-ligi
KS VIVE Kielce Junior – 2023/2024.
Fot. Marek Malarz

„Junior zrobił swoje junior może odejść” ? Wszystko na to wskazuje. Wciąż bowiem nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy zespół, który wywalczył sportowy awans zostanie zgłoszony do rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Zarząd Stowarzyszenia KS VIVE  Kielce wciąż milczy. A czas nagli. Zostało kilka dni.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Nikogo w Kielcach to nie obchodzi. Więcej napisaliśmy tutaj: „Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca”.

Przeczytaj koniecznie:
Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Antykoncepcja awaryjna jest już dostępna w Kielcach
tabletka-dzień-po
Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 .
Fot. archiwum

Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 . Wnioski z kolejnych aptek są rozpatrywane.

Przypomnijmy. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego antykoncepcji awaryjnej weszło w życie 1 maja 2024 roku. Została włączona w zakres usług farmaceutycznych. Jest to alternatywne rozwiązanie względem ustawy o tabletce „dzień po”, którą w marcu br. zawetował prezydent Andrzej Duda.

Antykoncepcja awaryjna jest dostępna dla osób od 15 roku życia na podstawie recepty farmaceutycznej. Każda zainteresowana osoba, która chce zażyć taką tabletkę powinna zgłosić się do apteki. Farmaceuta przeprowadzi wywiad farmaceutyczny i wypisze receptę.

Należy pamiętać, że istotną kwestią jest wiek pacjentki. W przypadku młodych osób pomiędzy 15 a 16 rokiem życia wywiad farmaceutyczny przeprowadzany będzie w obecności opiekuna prawnego. A w przypadku osób w wieku 16-18 lat potrzeba zgody równoległej – pacjentki i opiekuna.

Polska, poza Węgrami, jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym tabletka „dzień po” na bazie octanu uliprystalu dostępna jest wyłącznie na receptę.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi