W świecie sportu: Wygrali, bo nie wypadało przegrać

17 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce pokonali kolejnego rywala w rozgrywkach II ligi mężczyzn w piłce ręcznej. Tym razem UKS SMS Wybicki Kielce. Byli rozkojarzeni, niektórzy zniechęceni. Wciąż nie wiedzą co dalej. Wywalczyli awans do I ligi, ale czy w niej zagrają?

vive-wybicki
Z piłką strzelec 12 bramek dla KS VIVE – Jakub Sęk.
Fot. Facebook KS VIVE Kielce Junior

Przypomnijmy. Juniorzy KS VIVE Kielce, w sobotę 13 kwietnia, bez problemów pokonali bezpośredniego rywala w walce o awans – SPR Grunwald Ruda Śląska – 35:26. Tym samym na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek gr. IV II ligi piłkarzy ręcznych i mając do rozegrania dwa zaległe mecze przypieczętowali awans do I ligi mężczyzn w piłce ręcznej.

Dzisiaj, w środę 17 kwietnia, pokonali we własnej hali UKS SMS Wybicki Kielce 34:31. Początek meczy należał do „Wybika”. W 8 minucie goście prowadzili 7:1. Juniorzy KS VIVE marnowali wszystkie sytuacje, które wypracowali. Byli rozkojarzeni, nieskoncentrowani. Popełniali błędy, które zwykle im się nie zdarzają. Zareagował wówczas trener Aleksander Litowski. Wziął czas i … wszystko wróciło do normy – juniorzy KS VIVE zdobyli 8 bramek z rzędu. W 17 minucie na tablicy wyników widniało już 9:7 dla KS VIVE.

Wynik – zaległy mecz 12 kolejki, II liga Mężczyzn, gr. 4

KS VIVE II Kielce – UKS SMS Wybicki Kielce 34:31 (18:14)

Najwięcej bramek dla KS VIVE: Jakub Sęk 12, Mateusz Pakaszewski 5, Wiktor Augustowski 4.

Najwięcej bramek dla UKS SMS Wybicki Kielce: Kacper Pawłowski 9, Konrad Ciołak 9, Filip Piwowarczyk 9.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

Przypomnijmy. Podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły mają za sobą udany sezon. Wygrali kilka mocno obsadzonych turniejów (Karvina Cup, „7 w Kielcach”), zostali mistrzami województwa i zdobyli wicemistrzostwo Polski Juniorów. W ubiegłym tygodniu przypieczętowali awans do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce ręcznej.

Niestety, nikt dzisiaj nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek. Zarząd Stowarzyszenia KS VIVE Kielce milczy. A czas nagli. Do tematu powrócimy.

Juniorom KS VIVE pozostały do rozegrania dwa II ligowe mecze:

22 kolejka – 21 kwietnia, godz. 12.

Handball Stal II Mielec – KS VIVE II Kielce

Zaległy mecz 16 kolejki – 27 kwietnia, godz. 17, Hala MOSiR, ul. Krakowska 72

KS VIVE II Kielce – SUMKS Jedynka Myślenice

Zobacz także:

W świecie sportu