O tym się mówi: „Junior zrobił swoje, junior może odejść?”

27 maja, 2024, autor: oprac.red.

Srebrni juniorzy KS VIVE Kielce zostaną „na lodzie”? Junior zrobił swoje, junior może odejść? Wszystko na to wskazuje. Wciąż bowiem nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy zespół, który wywalczył sportowy awans zostanie zgłoszony do rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Zarząd Stowarzyszenia KS VIVE  Kielce wciąż milczy. Nikt nic nie wie. Zostało kilka dni.

Mistrzostw-Polski-Industria

Przypomnijmy. Podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły mają za sobą udany sezon. Wygrali kilka mocno obsadzonych turniejów (Karvina Cup, „7 w Kielcach”), zostali mistrzami województwa, zdobyli wicemistrzostwo Polski Juniorów i awansowali do rozgrywek I ligi mężczyzn w piłce ręcznej.

awans-do-I-ligi
KS VIVE Kielce Junior – 2023/2024.
Fot. archiwum

Awans przypieczętowali już w kwietniu br. na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek gr. IV II ligi piłkarzy ręcznych i mając do rozegrania dwa zaległe mecze. Te także wygrali i zakończyli rozgrywki z 15 punktami przewagi nad drugim zespołem! Liczyli, że mogli będą się rozwijać grając w wyższej lidze. W Kielcach!

Napisaliśmy o tym tutaj.

Niestety. Mamy już koniec maja i wciąż nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek. Zarząd Stowarzyszenia KS VIVE Kielce milczy. A czas nagli… Młodzi ludzie muszą podjąć życiowe decyzje, niektórzy zawodnicy rozglądają się za nowymi klubami, inni zrezygnują z gry, trenerom kończą się z końcem czerwca umowy, itd.

Srebrni juniorzy KS VIVE Kielce zostaną „na lodzie”? Junior zrobił swoje, junior może odejść? Nikogo w Kielcach to nie obchodzi. Więcej napisaliśmy: „Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca”.

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “„Junior zrobił swoje, junior może odejść?””

Comments are closed.