W świecie sportu: Radny 2 800 zł miesięcznie, młody sportowiec… 100 zł

29 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Miesięczna dieta radnego w Kielcach wynosi 2800 złotych. Wysokość stypendium młodych kieleckich sportowców, mimo, że wśród nich są mistrzowie Polski i Europy często nie przekracza… 100 złotych.

Kielce-Miasto-Sportu

Radni wynagrodzenie sobie podnieśli w grudniu w 2021 roku. Stypendia dla młodych sportowców, od lat, są na niezmienionym poziomie.

Dla niezorientowanych. Radni na sesji Rady Miasta spotykają się przeważnie jeden raz w tygodniu. Młodzi sportowcy trenują od poniedziałku do piątku. W weekendy zazwyczaj uczestniczą w zawodach.

Przypomnijmy. W Kielcach dieta zwykłego radnego wzrosła z 1450 zł do 2800 zł miesięcznie. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Kielce odbierają co miesiąc 3400 zł (było 2200 zł ). Przewodnicząc Rady Miasta już 4000 zł (podwyżka z 2600 zł). Z kolei szefowie komisji otrzymują 3200 zł (przed zmianami było to 2000 zł).

Miasto Kielce właśnie z dumą ogłosiło, iż w tym roku na wsparcie utalentowanych sportowców stolica regionu przeznaczyła prawie… 250 tys. zł. Tym samym 246 młodych sportowców otrzyma w tym roku stypendia. Miesięczne kwoty stypendium uzależnione są od kategorii wiekowej i uzyskanego wyniku sportowego. Wśród stypendystów są m.in. mistrzowie Polski, medaliści mistrzostw Polski i Europy, reprezentanci naszego kraju i członkowie kadry narodowej w wielu dyscyplinach. I większość otrzyma po 100 zł miesięcznie przez 6 miesięcy – od marca do sierpnia.

Porządne buty kosztują 600-800 złotych

– takie komentarze zauważyliśmy pod informacją o hojności miasta.

Dla kogo stypendium?

O stypendia mogli się ubiegać reprezentanci kieleckich klubów sportowych, którzy reprezentują dyscyplinę objętą krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwem, jako junior młodszy, junior, junior starszy lub młodzieżowiec. 246 stypendystów uprawiają takie dyscypliny jak np.: lekka atletyka, pływanie, wspinaczka sportowa, piłka ręczna, boks, karate, tenis stołowy, żeglarstwo, koszykówka czy łucznictwo. Pełna lista zawodników, którzy otrzymali stypendium za osiągnięte wyniki sportowe w 2023 roku dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu