Spojrzenia: Pieniądze na rewitalizację

27 lutego, 2023, autor: Arkadiusz Stawicki

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce przekonało władze miasta do przesunięcia 19 mln zł na rewitalizację dla 3 kieleckich osiedli.

stowarzyszenie-przyjazne-kielce
Arkadiusz Stawicki, 44 lata, prezes Stowarzyszenia Przyjazne Kielce, ekonomista, przedsiębiorca, ekspert geopolityki europejskiej.
Fot. archiwum

Stowarzyszeniu Przyjazne Kielce udało się przekonać władze miasta do przesunięcia 19 mln zł na rewitalizację dla 3 kieleckich osiedli. Są to: Czarnów, Szydłówek i Uroczysko oraz okolice ulicy Zagórskiej (bazarów). To największe pieniądze w historii, jakie trafiły na te osiedla na rewitalizację.

Co najważniejsze – to sami mieszkańcy mogą zadecydować na co chcą je wydać. Czy ma to być budowa boiska czy placu zabaw czy parku? A może przebudowa ważnego lokalnie budynku? Albo tzw. projekty miękkie – imprezy, wydarzenia integrujące mieszkańców tych osiedli? To, na co pieniądze zostaną przeznaczone – zależy tylko od Was. Gdyż to Wy wskażecie na co warto je wydać.

Dlatego też bardzo proszę o kontakt – mailowy: kielce.przyjazne@gmail.com lub telefoniczny 577 820 914, wszystkich zainteresowanych, mających pomysły, wizję tego, co można stworzyć, na co można wydać te pieniądze. Mogą to być spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, organizacje, osoby prawne i fizyczne – mieszkańcy i firmy. I – co istotne – to wcale nie muszą być osoby czy podmioty z terenu planowanego do rewitalizacji. Informuję, że może być to każdy, kto ma pomysł, jak sensownie i dla dobra mieszkańców tych osiedli wydać publiczne pieniądze!

Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie osobiste zaangażowanie naszej koleżanki ze stowarzyszenia, Agnieszki Bojarowicz, która zawodowo jest uznanym architektem. To ona, przeglądając zauważyła na stronie miasta dokumenty dotyczące miejskiego programu rewitalizacji, przygotowała własne uwagi i propozycje – i to dzięki temu ten miejski plan uległ zmianie.

Szczerze? Jesteśmy bardzo dumni. Bo to kolejny przykład, który dowodzi, że społeczeństwo obywatelskie, że takie organizacje jak nasza, mają sens. Uchwały, dodatkowe środki na walkę ze smogiem, na remonty ulic, teraz rewitalizację…to wszystko pokazuje, że warto działać i zmieniać miasto na lepsze. Że to naprawdę ma sens i jest możliwe.

Dlatego – zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych!

Równocześnie chciałbym poinformować, że sukces zmobilizował nas do działań na rzecz przekonywania władz miasta, by tworzyły takie pakiety rewitalizacyjne dla pozostałych kieleckich osiedli. Niestety bowiem, jak doskonale wiemy, miejsc, gdzie mieszkańcy Kielc zmagają się z wieloma, różnorakimi problemami jest naprawdę wiele. I to właśnie my, Stowarzyszenie Przyjazne Kielce, chcemy być tymi, którzy w skuteczny sposób je rozwiązują.

UWAGA! Zapraszamy do kontaktu również osoby ze śródmieścia Kielc – możliwe że tam również będzie do wydania kolejne 19 mln zł!

Zapraszamy do kontaktu!

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce

stowarzyszenie-przyjazne-kielce

www.przyjaznekielce.pl

e-mail: kielce.przyjazne@gmail.com

ulica Sienkiewicza 67

25-002 Kielce

tel. 577 820 914

Zobacz także:

https://2tk.pl/spojrzenia/miliony-na-drogi/

Autor: Arkadiusz Stawicki
prezes Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.