O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 9 stycznia 2024 roku

9 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Industria ma zasięgi i… ma pieniądze, ITS coraz bliżej, Wojda doradzi wojewodzie, a Braun został szefem NIW…  Nasze podsumowanie dla Was – 9 stycznia 2024 r.

ITS coraz bliżej

Inteligentny System Transportowy widać już na ulicach miasta. Właśnie zamontowano tzw. znaki zmiennej treści. Umieszczono je na ulicach Gosiewskiego (dwa), Źródłowej, Krakowskiej i Ściegiennego.

Na tablicy usytuowanej na ulicy Gosiewskiego pojawi się informacja o ewentualnym zatorze za łukiem w kierunku ulicy Zagnańskiej i zalecenie zachowania odpowiedniej prędkości. Na pozostałych zobaczymy czas dojazdu do centrum miasta innymi drogami. Obecnie trwa podłączanie do sieci energetycznej i światłowodowej.

ITS, to przedłużająca się kielecka inwestycja. Polega na przebudowie skrzyżowań, wymianie sygnalizacji świetlnej. Montowany jest także system kamer i czujników. Będą one dostarczać danych o natężeniu ruchu. Później trafią one do centrum sterowania, które dostosuje prace sygnalizacji świetlnej do sytuacji na drogach. Ma to ograniczyć korki w mieście.

Industria ma zasięgi i… za to pieniądze

Kielecki klub jest w czołówce polskich klubów z największą liczbą obserwujących w mediach społecznościowych. Dzięki temu budżet zasiliło 2,5 miliona złotych od Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach programu „Promocji Polski przez sport”.

Wojda doradzi wojewodzie
Agata-Wojda_Kielce
Agata Wojda.
Fot. Facebook

Była wiceprezydent Miasta Kielce Agata Wojda będzie doradzać wojewodzie świętokrzyskiemu. O powołaniu na stanowisko poinformowała na swoim profilu na Facebooku.

Agata Wojda to wieloletnia radna Kielc, działaczka Platformy Obywatelskiej. Od kwietnia 2021 roku do lipca 2023 była zastępcą prezydenta Kielc. Wcześniej, w latach 2008-2015, była rzeczniczką wojewody Bożentyny Pałki-Koruby.

Braun szefem NIW
Michał-Braun-Kielce
Michał Braun.
Fot. Facebook

Mieliśmy nosa… Tak jak informowaliśmy kielecki radny Michał Braun został przewodniczącego Rady Narodowego Instytutu Wolności. Został też powołany do składu Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nominacje otrzymał z rąk Agnieszki Buczyńskiej, minister ds. Społeczeństwa Obywatelskiego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zobacz także:

http://2tk.pl/wiadomosci-kielce/zastrzez-pesel-juz-mozesz/