O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 9 kwietnia 2024 roku

9 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Paderewskiego i Wspólną pojedziemy w jedną stronę, Industria zagra o Final4 Orlen Pucharu Polski, a młodzi piłkarze ręczni powalczą w II lidze. Nasze podsumowanie dla Was – 9 kwietnia 2024 r.

Paderewskiego i Wspólną w jedną stronę
remont-śródmieście-Kielc
Paderewskiego i Wspólną pojedziemy przez najbliższe miesiące tylko w jedną stronę.
Grafika: Google Maps

Już jutro, w środę 10 kwietnia, rozpocznie się remont kolejnych ulic w ścisłym śródmieściu Kielc. Tym razem chodzi o ulice Paderewskiego i Wspólną. W trakcie remontu będą one jednokierunkowe. Zmiany w organizacji ruchu, wykonawca prac firma Strabag wprowadzać zacznie ok. północy.

Więcej o zmianach napisaliśmy tutaj.

Industria zagra o Final4 Orlen Pucharu Polski

Jutro, w środę 10 kwietnia, Industria Kielce zagra o Final4 Orlen Pucharu Polski. W ćwierćfinale podejmie Corotop Gwardię Opole.

Przypomnijmy. Po ośmiu latach przerwy Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował się na powrót do formuły Final4 w pucharowych rozgrywkach. Turniej finałowy Orlen Pucharu Polski odbędzie się w dniach 3-5 maja w Kaliszu. Na zwycięzcę środowego spotkania w Hali Legionów czeka już Energa Wybrzeże Gdańsk. W drugim półfinale KGHM Chrobry Głogów zmierzy się z lepszym z pary Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze.

Spotkanie w Hali Legionów rozpocznie się o godz. 18.

Zaproszenie na mecz

KS-VIVE-SMS-ZPRP

Już jutro, w środę 10 kwietnia, czeka nas mecz „na szczycie”. SMS ZPRP III Kielce – KS VIVE Kielce. To II liga piłkarzy ręcznych. Zagrają dwie najmłodsze drużyny rozgrywek. Młodzi zawodnicy z Kielc nie mają sobie równych – KS VIVE przewodzi stawce od początku sezonu, SMS ZPRP III – cały czas jest „w czubie” tabeli. Obecnie na drugim miejscu.

Warto też wspomnieć, że jedyna porażka, którą zanotował w rozgrywkach zespół KS VIVE, to ta z grudnia ub. r. Z SMS ZPRP III.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

Mecz odbędzie się w hali przy ul. Jagiellońskiej 90. Start godz. 18:30.

Zobacz także:

W świecie sportu

Cyrk w Kielcach – we wspomnieniach Ryszarda Biskupa
Cyrk-w-Kielcach
Początek lat 70. XX wieku. Cyrkowy namiot wyrósł w czerwcu na łące, obok budowanych właśnie akademików Politechniki.
Fot. archiwum autora

Zanim na dobre zadomowiły się w kieleckich mieszkaniach odbiorniki telewizyjne, godziwą (i zarazem tanią) rozrywkę zapewniały cyrkowe przedstawienia. Kolorowe baraki, w których mieszkali artyści, pojawiały się w mieście z pierwszymi promieniami wiosny. 

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi