O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 8 marca 2024 roku

8 marca, 2024, autor: oprac.red.

Korona musi wygrać, chętnych do rządzenia jest wielu, zanim wyruszysz w drogę sprawdź rozkład jazdy, a Anna Żmudzińska apeluje. Nasze podsumowanie dla Was – 8 marca 2024 r.

Miejsca na błędy już nie ma

Korona-Kielce

Jutro, w sobotę 9 marca, w 24 kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się przed własną publicznością z Cracovią. Start meczu o godz. 15. Na trybunach Suzuki Areny po raz kolejny pojawi się ponad 10 000 kibiców. Koronie grozi spadek w tym sezonie. Ten mecz po prostu musi wygrać.

Chcą rządzić
wybory-samorządowe-2024
Fot. archiwum

W województwie świętokrzyskim, w tegorocznych wyborach samorządowych (7 kwietnia 2024 r.) wystartuje 7 270 osób. Więcej napisaliśmy tutaj.

Zanim wyruszysz w drogę, sprawdź rozkład jazdy

Większą liczbę połączeń oraz obsługę nowych tras w ośmiu województwach zapowiedział od niedzieli, 10 marca, przewoźnik Polregio. To pierwsza tzw. korekta tegorocznego rozkładu jazdy na kolei. Jej kształt wynika m.in. z prowadzonych i planowanych prac zarządcy kolejowej infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, a także własnych inicjatyw przewoźników.

Jak wynika z informacji Polregio w województwie świętokrzyskim od 10 marca uruchomione zostaną dwie nowe pary pociągów na odcinku Kielce Główne – Radom Główny.

Szczegółowe zmiany w rozkładach jazdy pociągów, są dostępne: na stronie polregio.pl, w Portalu Pasażera PKP PLK S.A. oraz na stronie rozklad-pkp.pl.

Znów wybierzemy tych samych ludzi?
Anna-Żmudzińska
Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Startuje w najbliższych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Trzeciej Drogi (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

7 kwietnia br. odbędą się wybory samorządowe. Czy do zarządzania miastem i województwem znów wybierzemy tych samych ludzi? Czy też nowe twarze ze świeżym spojrzeniem? To zależy tylko od nas. Zdecydujemy, czy nam się podoba marnowanie szans, niewykorzystywanie atutów Kielc i regionu, brak pomysłu na naszą małą Ojczyznę. Czy też jednak chcemy zmian?

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi