O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 5 marca 2024 roku

5 marca, 2024, autor: oprac.red.

Chłodnicki wicewojewodą, Kuzera z licencją, Kiełb chce do Rady Miasta Kielce, a rekrutacja do kieleckich żłobków trwa. Nasze podsumowanie dla Was – 5 marca 2024 r.

Chłodnicki wicewojewodą
marcin-chłodnicki
Marcin Chłodnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce w tym momencie jest kandydatem Lewicy na Prezydenta Miasta Kielce.
Fot. www.kielce.eu

Marcin Chłodnicki zostanie drugim wicewojewodą. O czy już kilkukrotnie informowaliśmy. Świętokrzyskie będzie mieć drugiego wicewojewodę po ponad 20 letniej przerwie. Zmiana w statucie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego już została zatwierdzona.

Kuzera z licencją UEFA Pro
Kamil-Kuzera-Korona-Kielce-UEFA
Kamil Kuzera, trener piłkarzy Korony Kielce.
Fot. archiwum

Trener Korony Kielce Kamil Kuzera ma najwyższą licencję jaką można uzyskać w Polsce. Więcej napisaliśmy tutaj.

Kiełb chce do Rady Miasta

Jacek Kiełb, legenda Korony Kielce chce do Rady Miasta Kielce. Wystartuje w wyborach 7 kwietnia, w okręgu numer 2 – Ślichowice, Czarnów, Pod Dalnią, Herby, Malików i Niewachlów.

Kiełb, to piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę i dołączył do sztabu szkoleniowego Kamila Kuzery. Jednak z piłką przyszłości nie wiąże.

Trwa rekrutacja do żłobków

Rekrutacja do Żłobków Samorządowych Miasta Kielce prowadzona jest za pomocą systemu elektronicznego dostępnego na stronie naboredu.kielce.eu.

UWAGA! W trakcie rekrutacji można wybrać tylko jeden żłobek. Przyjmowane są dzieci, które na dzień 1 września danego roku ukończą 20 tydzień życia.

W pierwszej kolejności nabór dotyczy rodziców, których dzieci już są pod opieką miejskich placówek. Rodzice dzieci korzystających już z placówek muszą potwierdzić chęć dalszego korzystania z opieki. Mają na to czas od 4 marca do 8 marca. Do godziny 13.

Kiedy będzie już wiadomo ile dzieci w żłobkach zostaje, a ile je opuszcza możliwość zapisania dziecka będą mieli rodzice, którzy z placówki jeszcze nie korzystali. Będą mogli to zrobić w dniach od 18 do 22 marca. Do godziny 11.

Listy dzieci przyjętych oraz tych, które są na tak zwanej liście oczekujących zostaną opublikowane 5 kwietnia. Od 8 do 10 kwietnia rodzice dzieci przyjętych będą musieli złożyć dokumenty w wersji papierowej. Można je pobrać z systemu elektronicznego naboru (https://naboredu.kielce.eu).

Miasto Kielce dysponuje 733 miejscami żłobkowymi. Koszt, który ponosi rodzic to 400 zł za dziecko plus wyżywienie. Faktycznie rodzic płaci tylko za wyżywienie – wspomniane 400 zł pochodzi z pieniędzy rządowych w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego.

Demografia, głupcze! Dla regionu i Kielc jest najważniejsza
demografia
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Jacek Kowalczyk, startujący w najbliższych wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Trzeciej Drogi (Kielce i powiat kielecki) przestrzega. Koniecznie przeczytaj.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi