O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 4 lipca 2024 roku

4 lipca, 2024, autor: oprac.red.

Miejska straż bez szefowej, pieniądze wydane, obwodnicy nie będzie, prawie 11 mln złotych dla Korony, wielofunkcyjny obiekt w Kielcach pilnie potrzebny. Nasze podsumowanie dla Was – 4 lipca 2024 r.

Miejska straż bez szefowej

Aneta Litwin, komendant kieleckiej Straży Miejskiej została zwolniona z pracy. W trybie natychmiastowym.

Powodem były liczne zarzuty ze strony pracowników tej miejskiej instytucji. M.in. oskarżenia o zastraszanie i wymuszanie nakładania jak największej liczby mandatów, dyskryminację części pracowników pod względem finansowym, czasu pracy czy udzielania zwolnień od pracy. Ponadto wskazano na „utratę zaufania” wynikająca z licznych skarg na działania Straży Miejskiej.

Aneta Litwin kierowała kielecką Strażą Miejską od kwietnia 2022 roku. Jej kandydatura została wybrana przez komisję konkursową i zaakceptowana przez byłego już prezydenta miasta, Bogdana Wentę.

Obwodnicy Kielc nie będzie. Na razie
nie-dla-wschodniej-obwodnicy-Kielc
Fot. archiwum

Lata minęły, pieniądze zostały wydane, obwodnicy nie ma. Dzisiaj Zarząd Województwa Świętokrzyskiego „wyłączył się” z dalszych prac projektowych nad przebiegiem wschodniej obwodnicy Kielc. Decyzja bardzo opóźni inwestycję.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Warto grać w Ekstraklasie. Ale i wygrywać

Korona Kielce za miniony sezon otrzymała prawie 11 000 000 złotych.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Wielofunkcyjny obiekt w Kielcach pilnie potrzebny
Kielce-potrzebują-wielofunkcyjnego-obiektu
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Świetnym pomysłem jest rozbudowa Targów Kielce o nową przestrzeń wystawienniczą. Ale wszyscy mają nadzieję, że zaprojektowany obiekt będzie obiektem wielofunkcyjnym, tak by obok kluczowych imprez targowych przyciągnąć do Kielc inne wydarzenia z sektora MICE. Sportowe też. Kielce potrzebują wielofunkcyjnego obiektu!

Jacek Kowalczyk w najnowszym felietonie dla „2 tygodnika kieleckiego”

Fabryki i miejsc pracy nie będzie

Budowa fabryki felg aluminiowych włoskiej firmy Cromodora Wheels nie dojdzie do skutku. Co poszło nie tak? Tłumaczenie decyzji o rezygnacji „sytuacją na rynku” nie przekonuje.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi