O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 28 stycznia 2024 roku

28 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Jarosław Kaczyński mówił w Kielcach m.in. o błędach PiS, a juniorzy KS VIVE wygrali i powalczą o Final4 Mistrzostw Polski. Nasze podsumowanie dla Was – 28 stycznia 2024 r.

Jarosław Kaczyński w Kielcach
Jarosław-Kaczyński-w-Kielcach
28 stycznia 2024 r., Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.
Fot. Facebook
28 stycznia 2024 r., Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach.
Fot. www.facebook.com/pisorgpl

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził dzisiaj Kielce. W Wojewódzkim Domu Kultury mówił m.in. o polskiej scenie politycznej, bezpieczeństwie Polski, planach PiS i politycznych błędach i porażkach.

O sytuacji na polskiej scenie politycznej

W Polsce mamy sytuację nadzwyczajną. Władza nie tylko łamie prawo, ale tego nie ukrywa. Musimy naszych praw bronić i to bronić twardo. To sprawa najważniejsza.

 O armii i zbrojeniach

Polska musi dokonać wielkiego wysiłku i modernizować wojsko, aby uniknąć zagrożenia.

Jeśli wybuchnie wojna to nic nie będzie miało znaczenia, ponieważ Polska stanie się krajem frontowym.

Musimy się potężnie uzbroić, nawet ponad nasze możliwości ekonomiczne. Musimy dokonać wielkiego wysiłku. (…) Lepiej dużo więcej wydać na armię, nie być bombardowanym i normalnie żyć.

W żadnym wypadku nie możemy z umacniania naszej armii rezygnować. Taka rezygnacja to jest narażanie nas na wojnę mówił Kaczyński.

O wyborach samorządowych

Trzeba twardo i ofensywnie bronić swoich praw. Prawo i Sprawiedliwość jest najsilniejszą partią polityczną w Polsce. Pierwszą okazją, żeby to udowodnić będą kwietniowe wybory.

Trwa kompletowanie list wyborczych. Szukamy tych, którzy są w stanie zdobyć dużą liczbę głosów..

PiS nadało sens polskiej demokracji. Realizowało postulaty, które zgłaszało podczas kampanii wyborczej i tym będzie się kierować w kampanii samorządowej.

O błędach i porażkach

Podwyżka składki zdrowotnej dla przedsiębiorców była „błędem i porażką” rządu.

Juniorzy wygrali i awansowali
Final-4
W Kielcach juniorzy z Kielc zagrali w składzie: Kacper Olczyk, Marcel Latosiński, Bartłomiej Malarz, Mikołaj Smysło, Marcel Kuśnierek, Bartek Tkaczyk, Wiktor Augustowski, Filip Łapot, Jakub Solnica, Olaf Tobera, Dominik Trela, Jakub Sęk, Oskar Tokarczyk, Maciej Michalczyk. Mateusz Pakaszewski.

Juniorzy KS VIVE Kielce wygrali turniej 1/8 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej i za dwa tygodnie powalczą o awans do Final 4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Więcej napisaliśmy tutaj.