O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 28 marca 2024 roku

28 marca, 2024, autor: oprac.red.

Kandydatów do ratusza zostało trzech?, nasze województwo świętuje?, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 28 marca 2024 r.

Trójka do ratusza?

wybory-prezydent-Kielce

Jest nowy sondaż dotyczący prezydenckiego wyścigu w Kielcach. Tym razem badanie przeprowadziła Ogólnopolska Grupa Badawcza. Z badania wynika, że obecnie na prowadzeniu są kandydaci dwóch partii. Po piętach depcze im bezpartyjny kandydat.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Województwo świętokrzyskie świętuje?

Województwo świętokrzyskie straciło w ciągu ostatnich dziesięciu lat 7,5% ludności. To największy ubytek w kraju. Do 2060 roku ubędzie nam kolejnych 30% mieszkańców, co oznacza, że będzie nas mniej o 361 tysięcy osób.

Tymczasem Województwo Świętokrzyskie świętuje w tym roku 25-lecie powstania…

Więcej w felietonie Jacek Kowalczyk.

Dyrektor NFZ odwołana

Małgorzata Kiebzak została odwołana z funkcji dyrektora świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Do czasu wyłonienia następcy pełniącą obowiązki będzie Joanna Wolszczak-Domańska, która w świętokrzyskim oddziale NFZ jest dyrektorem ds. medycznych.

Małgorzata Kiebzak konkurs na dyrektora świętokrzyskiego oddziału NFZ wygrała w 2016 roku.

Do zapamiętania

W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2 na 3.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi