O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 27 stycznia 2024 roku

27 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Orkiestra zagra po raz 32 – w Kielcach rzecz jasna także, juniorzy KS VIVE chcą awansować i są blisko, a prezes Korony chce do sejmiku. Nasze podsumowanie dla Was – 27 stycznia 2024 r.

Zagraj i Ty
WOŚP-Kielce
W Internecie można wylicytować m.in. lalkę przypominającą Jurka Owsiaka.
Fot. kielce.eu

Już jutro, w niedzielę 28 stycznia po raz 32 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zagrają oczywiście także Kielce.

W tym roku Orkiestra zagra pod hasłem „Płuca po pandemii”, a pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

W Kielcach

Główna scena stanie przy Kieleckim Centrum Kultury. Pozostałe  w Galeriach: Echo, Korona i w Pasażu Świętokrzyskim. Życiem ma ponoć tętnić też ulica Sienkiewicza.

Na ulicach miasta pojawi się ponad tysiąc wolontariuszy z trzech sztabów. Największy sztab WOŚP (925 osób) prowadzony jest przez Wojewódzki Szpital Zespolony wspólnie z redakcją „Echa Dnia”. Pozostałe działać będą przy Szkole Podstawowej nr 33 im. I.J. Paderewskiego oraz przy Regionalnym Centrum Wolontariatu.

Licytacje

Wielka-Orkiestra-Świątecznej-Pomocy
O godz. 17 w sali koncertowej Pałacyku Zielińskiego (ul. Zamkowa 5) rozpocznie się Wielka Finałowa Licytacja.
Fot. kielce.eu

Ta główna rozpocznie się o godz. 17 w Pałacyku Zielińskiego. Można zostać właścicielem złotego serduszka nr 952, wylicytowanego w 1997 r. przez byłego marszałka województwa świętokrzyskiego Franciszka Wołodźkę. Ponadto pod młotek pójdzie srebrny medal Ligi Mistrzów zdobyty przez kieleckich piłkarzy ręcznych w ubiegłym roku, piłka z autografem jednego z najlepszych polskich piłkarzy Włodzimierza Lubańskiego i… 62-letnia Skoda Octavia, która jest licytowana w Kielcach od 24 lat. Pełna lista tutaj.

Z kolei w Internecie już można licytować m.in. lalkę przypominającą Jurka Owsiaka – link do licytacji tutaj.

Przedmioty na licytacje prezentowane są na stronie www.wosp.kielce.pl. Informacji o przedmiotach przekazanych na licytację i wydarzeniach zaplanowanych na dzień Finału można szukać także na Facebooku 32. Finał WOŚP – Kielce – Sztab #262.

Ciekawostka

Po latach do gry wraca Wojewoda i Świętokrzyski Urząd Wojewódzki – zobaczcie sami.

Świętokrzyski Urząd Wojewódzki
Po latach do gry wraca Wojewoda i Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.
Fot. Facebook
Prezes Korony chce do sejmiku

Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce otrzymał propozycję startu do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jej skład nie jest jeszcze ostatecznie ustalony. Ludzi związanych z kieleckim klubem ma być więcej. Ponoć na liście PiS ma się znaleźć również Sławomir Gierada, bliski współpracownik Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wenty. Gierada jest członkiem rady nadzorczej Korona Kielce S.A.

Awans jest blisko
KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE Kielce są o krok (mały) od awansu do 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej.
Fot. Facebook/KS VIVE Junior

Juniorzy KS VIVE Kielce są już blisko awansu do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Dzisiaj grali z MTS Kwidzyn i awans jest już blisko. Więcej napisaliśmy tutaj. 2tk.pl/w-swiecie-sportu/awans-jest-juz-blisko/

Zaproszenie

Jutro, w niedzielę 28 stycznia, o godz. 12, juniorzy z Kielc zagrają z MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, który dzisiaj pokonał drużynę Acana Moto Jelcz Oława. Turniej odbywa się w Kielcach – hala MOSiR, ul. Krakowska 72.

Nie przegap – zobacz koniecznie

O tym się mówi