O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 25 kwietnia 2024 roku

25 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Znamy kalendarz naszych wybrańców, ogrodzenia znikną w maju, trwa loteria podatkowa, a pomysły do KBO można zgłaszać do 5 maja. Nasze podsumowanie dla Was – 25 kwietnia 2024 r.

Kalendarz naszych wybrańców

herb-województwo-świętokrzyskie

Znany jest już termin pierwszej sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego VII kadencji. Zgodnie z porządkiem ustalonym przez komisarza wyborczego podczas sesji wręczone zostaną zaświadczenia o wyborze na radnych. Złożą oni ślubowanie. Zaplanowano także wybór prezydium sejmiku: przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Nasi wybrańcy powołają też zapewne marszałka i zarząd województwa świętokrzyskiego, choć nie ma tego w porządku obrad.

Pierwsza sesja sejmiku kolejnej kadencji odbędzie się w poniedziałek, 6 maja. Rozpocznie się o godzinie 13 w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Przypomnijmy. 16 z 30 mandatów w sejmiku ma Prawo i Sprawiedliwość, 7 radnych ma Trzecia Droga, a Koalicja Obywatelska 6. Z kolei Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy wprowadzili do sejmiku jedynie Katarzynę Suchańską.

Kielce-Miasto-Sportu

Wiemy także kiedy odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miasta Kielce w kadencji 2024-2029. Radni w nowym składzie zbiorą się we wtorek, 7 maja.

Tu także złożą ślubowanie. Ponadto wybiorą przewodniczącego i wiceprzewodniczących prezydium. W trakcie posiedzenia ogłoszone zostaną kluby, które zasiądą w radzie. Rajcy zgłoszą też kandydatury do pracy w poszczególnych komisjach i wybiorą tych, którzy będą przewodniczyć ich pracom.

Podczas sesji ślubowanie złoży również Agata Wojda, nowa prezydent Kielc. Obrady rozpoczną się o godz. 10.

Przypomnijmy. Po 10 mandatów mają Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska, Przyjazne Kielce 4, Lewica 1.

Koniec sezonu Michała Olejniczaka
Michał-Olejniczak
24 kwietnia 2024 r., Kielce. Mecz Industria Kielce – SC Magdeburg.
Fot. Facebook Industria Kielce

Michał Olejniczak podczas wczorajszego meczu Ligi Mistrzów z SC Magdeburg doznał kontuzji. 23-latek z jej powodu w tym sezonie już nie zagra. . Mogło być jednak gorzej. Więcej napisaliśmy tutaj.

Ogrodzenia znikną w maju
rewitalizacji-śródmieścia-Kielc
Teren przed Synagogą stał się, chcąc nie chcąc, symbolem „zielonej rewitalizacji miasta”.
Fot. Facebook

Zielona rewitalizacja zabytkowego śródmieścia Kielc zakończona. Odnowione miejsca dostępne będą jednak dopiero od połowy maja. Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Kompetencje, czyli kieleckie braki
zbigniew-brzeziński-kielce
Zbigniew Brzeziński, Lider grupy roboczej Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
Fot. archiwum autora

Co wiemy o potencjale kieleckich zasobów ludzkich i o tym, jak zarządzać talentami mieszkańców? A to każdy, kto chce mieć jakikolwiek wpływ na Kielce, wiedzieć powinien.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Wystartował Kielecki Budżet Obywatelski

kielecki-budżet-obywatelski

W tej edycji ratusz na realizację pomysłów zgłoszonych przez kielczan przeznaczy 9,3 mln zł. Jest też nowy regulamin.

Więcej napisaliśmy tutaj.

„Rozlicz PIT w Kielcach!”
loteria-podatkowa
Zgłoszenia do 10 maja.
Fot. kielce.eu

Trwa loteria podatkowa. Rozlicz PIT w Kielcach i wygraj 10 000 zł.

Szczegóły tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi