O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 24 czerwca 2024 roku

24 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Zmiany w ŚGP Industria, transfery Korony, miejskie autobusy też mają wakacje, a ulicę Warszawską w wakacje czeka remont. Nasze podsumowanie dla Was – 24 czerwca 2024 r.

Zmiany w ŚGP Industria

ŚGP-Industria

Rada Nadzorcza Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria odwołała prezesa Szczepana Rumana. Powołano nowy zarząd. Prezesem został Grzegorz Bednarski, członkami zarządu Rafał Długosz i Marcin Poniedziałek. Stanowiska obejmą 1 lipca br.

Przypomnijmy. ŚGP Industria jest właścicielem KS Iskra Kielce S.A., klubu prowadzącego zespół piłkarzy ręcznych Industria Kielce.

Transfery Korony

Koronia Kielce ma nowych piłkarzy. To Japończyk Shuma Nagamatsu i Konrad Matuszewski. Obaj podpisali kontrakty obowiązujące do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

korona-Japonczyk-Shuma-Nagamatsu
Shuma Nagamatsu.
Fot. korona-kielce.pl

Shuma Nagamatsu, to 28-letni ofensywny pomocnik. Poprzedni sezon spędził w Zniczu Pruszków. Wystąpił w 33 meczach Fortuna 1 Ligi, w których strzelił 11 bramek i zanotował 6 asyst. Na polskich boiskach występował jeszcze w Świcie Szczecin, do którego trafił z łotewskiej ekipy FK Tukums 2000.

korona-konrad-matuszewski
Konrad Matuszewski.
Fot. korona-kielce.pl

Konrad Matuszewski ma 22 lata. Jest pomocnikiem. To wychowanek Deko Włoszczowa. W poprzednim sezonie grał w Warcie Poznań. Rozegrał 29 meczów w PKO BP Ekstraklasie, strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty. Wystąpił w obu meczach przeciwko klubowi z Kielc.

Występował też m.in. w Legii Warszawa, Odrze Opole i Wigrach Suwałki.

Miejskie autobusy też mają wakacje

Na kilku liniach autobusowych obowiązują już letnie rozkłady jazdy. Od soboty 22 czerwca na liniach: 4, 5, 21, 30, 36, 102, 107.

Drugi etap zmian w rozkładach jazdy miejskich autobusów zacznie obowiązywać od soboty 29 czerwca. Dotyczyć będzie linii: 8, 13, 34, 35, 46, 114.

Pojazdy komunikacji miejskiej będą jeździły z mniejszą częstotliwością. Trasy pozostaną niezmienione. Warto też wiedzieć, że że w okresie wakacyjnym zawieszone zostanie kursowanie linii 104 i wydłużone zostaną kursy linii F i Z – będą one dojeżdżały do zalewu w Cedzynie.

Wakacyjne rozkłady jazdy będą obowiązywały do 31 sierpnia.

Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski
Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. Facebook
Filip-Wolski
Filip Wolski podpisał z Jagiellonią dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.
Fot. Facebook

Jak już informowaliśmy pochodzący z Kielc, 18 – letni Filip Wolski, obecnie piłkarz Lecha Poznań zagra w drużynie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. Podpisał już umowę. Obowiązywać zacznie 1 lipca br. Wolski być może zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi