O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 23 marca 2024 roku

23 marca, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE mieli wygrać i wygrali, Industria podobnie, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 23 marca 2024 r.

Mieli wygrać i wygrali

Juniorzy KS VIVE Kielce, zgodnie z planem, w 19 kolejce II ligi piłkarzy ręcznych pokonali zespół MKS Wiry Siódemka Mysłowice.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Alex MVP

Święta-wojna

Piłkarze ręczni Industrii Kielce w 25 serii Orlen Superligi również mieli wygrać i wygrali. Pokonali na wyjeździe Zepter KPR Legionowo 31:23. MVP meczu został Alex Dujszebajew. Wciąż jest w formie. W Legionowie zdobył 8 bramek.

Wynik – 25 seria Orlen Superligi

Zepter KPR Legionowo – Industria Kielce 23:31 (15:11)
Industria Kielce: Mestrić, Wolff – Kounkoud 1, A. Dujszebajew 8, Karacić, Moryto 3, Thrastarson 6, Surgiel 6, Paczkowski 1, Gębala 2, Karaliok 3, Nahi 1.

Już w środę, 27 marca, o godz. 18:45, piłkarze ręczni zagrają na wyjeździe z duńskim GOG w Lidze Mistrzów. Z kolei w Wielką Sobotę, 30 marca, w ostatnim meczu rundy zasadniczej Orlen Superligi, podejmie w Hali Legionów Zagłębie Lubin.

Spotkanie w Wielką Sobotę rozpocznie się o godzinie 16. Przed pierwszym gwizdkiem mistrzowie Polski zapraszają serdecznie na święcenie wielkanocnych pokarmów w koszyczkach. Na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania pobłogosławi je i poświęci ksiądz biskup Marian Florczyk. Na kibiców będzie też czekał świąteczny żurek.

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Radnych Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego wybierz rozsądnie

Czytaj tutaj.

kandydaci-Sejmik-Województwa-Świętokrzyskiego

Nowoczesna biblioteka

W 2023 r. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach przybyło ponad 3 000 nowych czytelników, prawie 11 700 tysięcy nowości wydawniczych (w formie tradycyjnej, e-booki, audiobooki oraz e-audiobooki), a blisko 20 000 użytkowników wypożyczyło 620 000 książek.

Kielecka instytucja, po wielu latach marazmu, od 2019 roku, po zmianie osób nią zarządzających, jest jedną z nielicznych prężnie działających miejskich jednostek. Na dodatek docenianą w Polsce.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi