O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 23 lipca 2024 roku

23 lipca, 2024, autor: oprac.red.

Wicedyrektor „Ekonomika” dyrektorem w UM, zmiany w KCK, jesteśmy na szarym końcu, a „7 w Kielcach” mają patronat także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Nasze podsumowanie dla Was – 23 lipca 2024 r.

Wicedyrektor „Ekonomika” dyrektorem w UM
Bartosz-Prońko
Bartosz Prońko
Fot. kielce.eu

Wydziałem Edukacji i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta Kielce pokieruje Bartosz Prońko. Pracę w ratuszu rozpocznie 19 sierpnia br.

Jak poinformował UM do konkursu przystąpiło 8 osób.

Bartosz Prońko jest absolwentem Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Langiewicza, a obecnie wicedyrektorem tej szkoły. Jest także doradcą metodycznym w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Ponadto członkiem komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy Wojewodzie Świętokrzyskim. Ukończył studia z zakresu zarządzania, ekonomii, hotelarstwa i gastronomi oraz coachingu i doradztwa zawodowego. Nowy dyrektor od urodzenia jest związany z Kielcami.

Wydział Edukacji i Profilaktyki Zdrowotnej to nowa jednostka w strukturze Urzędu Miasta Kielce. Została wyodrębniona z nieistniejącego już Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Zmiany w KCK
Agata-Klimczak-Kołakowska
Agata Klimczak-Kołakowska obowiązki dyrektora KCK będzie pełniła do 31 sierpnia 2024 r.
Fot. kielce.eu

Agata Klimczak-Kołakowska kończy kadencję Dyrektora Kieleckiego Centrum Kultury przed terminem. Obowiązki będzie pełniła do 31 sierpnia 2024 r. W kuluarach mówi się o powrocie do KCK byłej dyrektor instytucji Augustyny Nowackiej.

Kielce na szarym końcu

Kolejny raz Kielce dołują. Tym razem w przygotowanym przez Fundację Łódź raporcie „Barometr Rozwoju Miast 2024”. Jesteśmy najmniej rozwojowi. Ponadto nasze miasto, to miejsce nie dające poczucia szczęścia i powodów do zamieszkania.

Spośród 19 badanych ośrodków miejskich, Kielce praktycznie w większości kategorii są ostatnie.

Zobacz tu:
Raport „Barometr Rozwoju Miast 2024

Z badania wykluczono Warszawę, jako miasto stołeczne, dysponujące wieloma elementami specyficznymi, co mogłoby wpływać na zniekształcenie wyników. Z badania wynika, że najwięcej do zrobienia mają: Kielce, Łódź oraz Białystok. Na przeciwnym biegunie znajdują się najbardziej rozwojowe i szczęśliwe miasta, czyli: Kraków, Gdańsk i Wrocław.

Twórcy raportu przeanalizowali poziom życia i dobrostan mieszkańców, a także atrakcyjność ofert pracy i możliwości rozwoju, perspektywy utrzymania się. Ponadto zarządzanie i współzarządzanie miastem. Stolica regionu świętokrzyskiego niemal we wszystkich kryteriach wypadła najsłabiej! Także w kategorii „miasta szczęśliwe” i „miasta preferowane do zamieszkania i życia”

„7 w Kielcach” z patronatem Marszałek Województwa, Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęli: Renata Janik, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Przypomnijmy. Trzydniowy maraton z młodzieżową piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi