O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 2 maja 2024 roku

2 maja, 2024, autor: oprac.red.

Industria Kielce złożyła protest, po Puchar Polski pojedzie z juniorami, a projekty do KBO można zgłaszać do 5 maja. Nasze podsumowanie dla Was – 2 maja 2024 r.

Industria złożyła protest

Kielecki klub po meczu z SC Magdeburg złożył oficjalny protest na ręce Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF). Oczywiście w związku z wydarzeniami z ćwierćfinałowego meczu . Napisaliśmy o tym tutaj.

Mimo wielu kontrowersji, w proteście skupiamy się na ostatniej akcji meczu. Tam, według zasad gry „Sędziowie powinni zapewnić ciągłość gry, powstrzymując się od przedwczesnego przerywania gry decyzją o rzucie wolnym”. (…) Podobnie, zgodnie z przepisem 13:1b, sędziowie nie powinni interweniować do czasu i chyba, że będzie jasne, że drużyna atakująca straciła posiadanie piłki lub nie jest w stanie kontynuować ataku z powodu przewinienia popełnionego przez drużynę broniącą.

– czytamy w komunikacie na stronie Industrii Kielce.

Klub zapowiada, że o dalszym rozwoju sytuacji będzie informować na bieżąco.

Do Kalisza po Puchar Polski z juniorami

Jakub Sęk, Bartłomiej Malarz, Jakub Osuch, Dominik Trela, Mateusz Pakaszewski, Wiktor Augustowski, Jakub Solnica – juniorzy KS VIVE dołączają do zespołu Industrii Kielce. Pojadą z zespołem do Kalisza po Puchar Polski.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Za wodę i ścieki zapłacimy więcej

wodociągi-kieleckie

Wodociągi Kieleckie podnoszą opłaty za wodę i odbiór ścieków. Pierwsze podwyżki już dzisiaj. O ile? Napisaliśmy o tym tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Kompetencje, czyli kieleckie braki
zbigniew-brzeziński-kielce
Zbigniew Brzeziński, Lider grupy roboczej Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
Fot. archiwum autora

Co wiemy o potencjale kieleckich zasobów ludzkich i o tym, jak zarządzać talentami mieszkańców? A to każdy, kto chce mieć jakikolwiek wpływ na Kielce, wiedzieć powinien.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Wystartował Kielecki Budżet Obywatelski

kielecki-budżet-obywatelski

W tej edycji ratusz na realizację pomysłów zgłoszonych przez kielczan przeznaczy 9,3 mln zł. Jest też nowy regulamin.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi